




Literatura ma wartość artystyczną, ale również warto dostrzec jej wielkie znaczenie
w rozwoju młodzieży i w budowaniu ich osobistych zasobów. Czytanie bajek i baśni pozwala nam przeżywać emocje, czuć mocniej, intensywniej, głębiej. Gdy jeszcze odnajdziemy cząstkę siebie w bohaterze czytanej opowieści możemy wtedy lepiej zrozumieć nasze zachowania patrząc na nie przez jego doświadczenia.
Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej, w ramach realizacji zadania „EMOCJE na warsztacie” dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, zorganizowała w dniach 6–7 maja br. zajęcia z biblioterapii w Gminnej Bibliotece w Kluszkowcach. Warsztaty poprowadziła Pani Anna Machacz. Podczas warsztatów starano się pokazać świat w pełnej gamie dźwięków i palecie barw. Tolerancja, odmienności, autentyczność, popełnianie błędów, budowanie poczucia własnej wartości i odporności psychicznej to obszary, na których się skupiono.
Celem zadania było:
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Joannie Bator i Pani Grażynie Florczyk za wsparcie przy realizacji zadania, oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, która uczestniczyły w warsztatach.
Inicjatywa oddolna „EMOCJE na warsztacie” zrealizowana została przez Stowarzyszenie Sprężyna w ramach zadania „Blisko, coraz bliżej biblioteki” realizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluszkowcach, które jest dofinansowane w ramach projektu
BLISKO-BIBLIOTEKA/LOKALNOŚĆ/ INICJATYWY/SPOŁECZNOŚĆ/KOOPERACJA/ODDOLNOŚĆ ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025.
(Tekst i zdj.: Natalia Niemiec).