spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Quest Magnetyczny Wdżar

Treść

Quest prowadzi Szlakiem Papieskim i opowiada o przyrodzie lokalnej, zjawiskach geologicznych i działalności gospodarczej, związanej ze szczególnym bogactwem naturalnym. Przy okazji nawiązuje do wędrówki Karola Wojtyły po regionie, zanim został Ojcem Świętym.

Gdzie to jest?

Kluszkowce – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czorsztyn, przy drodze wojewódzkiej nr 969. Quest zlokalizowany jest w szczególnym miejscu poza centrum wsi.

Jak dojechać?

Do Kluszkowiec kursują busy z Nowego Targu. Pociągiem można dojechać na stację kolejową w Nowym Targu, a ostatni odcinek pokonać busem lub wynająć auto. 
 

Początek questu:

Quest rozpoczyna się w pobliżu ośrodka narciarskiego Czorsztyn-Ski, do którego prowadzi ulica Kamieniarska. Trzeba znaleźć tablicę na parkingu przed hotelem.

Jak szukać skarbu?

Od punktu startu należy wędrować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej instrukcji. Po drodze są zagadki, których rozwiązanie pozwoli na odkrycie hasła. Trzeba się bacznie rozglądać, czytać tablice i inne napisy, dostrzegać kształty i detale. Hasło jest niezbędne, żeby na końcu questu dotrzeć do skarbu.

Czas przejścia:

ok. 1 h 30 min

Źródło: https://bestquest.pl/quest/magnetyczny-wdzar.html