spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Treść

Haromongram pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Nowotarskiego w 2024 r.

/files/files/Harmonogram%20nieodp%C5%82atnej%20pomocy%20prawnej%20w%202024%20r..pdf


  W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 marca 2022 roku wznowiony został stacjonarny tryb pracy punktu poradnictwa Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Urzędzie Gminy Czorsztyn.

 

Informujemy, że w budynku Urzędu Gminy Czorsztyn  funkcjonuje Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (pok. 26, II piętro).

 

Punkt ten jest czynny w dniach:

wtorek od 9.00 do 13.00 Radca prawny Pan Wojciech Banach

czwartek od 9.00 do 13.00 Radca prawny Pani Iwona Wontorczyk

 

Harmonogram pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Nowotarskiego w 2023 roku

Informacja o zasadach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Nieodpłatna pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy

Więcej informacji dotyczących Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej znajduje się na stronie: NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

 


  Nieodpłatna pomoc prawna - Sursum Corda - Powiat nowotarski

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT NOWOTARSKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.


   Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów. Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

W III kwartale 2022 r. w ramach działań z zakresu edukacji prawnej, Stowarzyszenie SURSUM CORDA przygotowało następujące materiały:

 1. E-PORADNIKI PRAWNE z zakresu:
  - Prawa cywilnego (dla seniorów),
  - Prawa rodzinnego (dla osób wchodzących w dorosłość),
  - Prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (dla osób w wieku produkcyjnym i przedsiębiorców),
  - Prawa z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej (dla bezrobotnych).
 2. E-BIULETYN z zakresu prawa pracy nt. „Uprawnień uczniów i studentów wynikających z zatrudnienia”.
 3. E-PORADNIK DOT. MEDIACJI I POLUBOWNEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW
 4. EDUKACYJNO-PROMOCYJNY SPOT WIDEO PROMUJĄCY DOSTĘP DO NIEODPŁATNYCH ŚWIADCZEŃ (dodatkowo w wersjach dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami – z napisami, audiodeskrypcją oraz z tłumaczem migowym)
 5. WIDEOPORANIK/I PRAWNY/E kilkuminutowe, profesjonalne filmiki o tematyce: „Prawa i obowiązki właścicieli zwierząt” oraz „Upadłość Konsumencka”.


Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Nowotarskiego internetowej, podstronie projektowej – wystarczy kliknąć  <<<TUTAJ>>>
Na podstronie projektowej znajdą Państwo również szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy.

Ponadto można śledzić:

- profil Stowarzyszenia Sursum Corda na Facebooku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych
i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na dedykowanej dla Powiatu podstronie projektowej.

 

Źródło: Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”)