spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Podpisano umowę-dotację na realizację prac konserwatorskich zabytkowego kościółka św. Sebastiana w Maniowach

Podpisano umowę-dotację na realizację prac konserwatorskich zabytkowego kościółka św. Sebastiana w Maniowach

Treść

6 czerwca br. w Urzędzie Gminy Czorsztyn, podpisano umowę-dotację pomiędzy Gminą Czorsztyn, reprezentowaną przez Anetę Markus, Wójt Gminy Czorsztyn, przy kontrasygnacie Józefa Huziora, Skarbnika Gminy Czorsztyn a Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Mikołaja w Maniowach, reprezentowaną przez ks. Krzysztofa Piechowicza, Proboszcza Parafii.

Umowa dotyczy dotacji przekazanej na realizację prac konserwatorskich w ramach zadania pn. Renowacja XVIII- wiecznego Kościoła Św. Sebastiana w Maniowach”.

Przypomnijmy, że Kościół św. Sebastiana powstał w latach dwudziestych XVIII wieku. W związku z postępującym niszczeniem Kościoła, niezbędne są prace renowacyjne, które zabezpieczą obiekt przed postępującą korozją biologiczną.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. odnowienie okien, w tym ościeżnic i okiennic, zewnętrznych drzwi i odrzwi, więźby dachowej i pokrycia dachowego, wykonanie orynnowania i rur spustowych. Ponadto wykonana zostanie modernizacja instalacji elektrycznej i izolacja przeciwwilgociowa. Ze względu na status zabytku, Kościół zyska zabezpieczenia antywłamaniowe, przeciwpożarowe i odgromowe.

Gmina Czorsztyn, na prace konserwatorskie pozyskała dotację w wysokości 1 046,627,00 zł z programu Polski Ład, w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Zdjęcia