7
Przejdź do stopki

Sukcesy uczniów z Gminy Czorsztyn w zawodach lekkoatletycznych

Treść

29 maja br. w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Rywalizowano w sześciu konkurencjach indywidualnych: w biegu na 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, pchnięciu kulą oraz  w biegu sztafetowym 4x100 m.

Wyniki  z  poszczególnych  konkurencji  przeliczane  były  według tabel lekkoatletycznych na punkty. O pozycji drużyny w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów najlepszych 12 wyników zespołu, w tym ewentualne punkty za bieg sztafetowy.

Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Wśród nich drużyna żeńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach i męska ze Szkoły Podstawowej im. W. Orkana w Maniowach.

W kategorii dziewcząt indywidualnie na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Pierwoła w biegu na 600 m oraz Anna Palica w skoku w dal.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z Kluszkowiec zajęły trzecie miejsce.

W zmaganiach chłopców uczniowie z Maniów stanęli pięciokrotnie na podium. Michał Winczowski wygrał bieg na 600 m, Piotr Łuniewski był najszybszy w rywalizacji na 1000 m, a Eryk Węgrzyniak w wyścigu na 100 m dobiegł do mety z drugim najlepszym czasem. Również na drugiej pozycji ukończyła rywalizację sztafeta 4x100 m.

W klasyfikacji drużynowej, chłopcy ukończyli zmagania na I miejscu i jako mistrzowie powiatu uzyskali prawo startu w finale wojewódzkim, który zaplanowano na 6 czerwca br. w Krakowie.

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje!

(Tekst i zdj.: Z. Jaworski).