spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Maciej Broźny ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych zwycięzcą w Ogólnopolskim Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Maciej Broźny ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych zwycięzcą w Ogólnopolskim Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Treść

24 kwietnia 2024 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych w składzie: Maciej Broźny, Tymur Mansurov, Julia Bachleda, Magdalena Pierwoła wzięła udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z części teoretycznej – testu wiedzy składającego się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Druga część testu dotyczyła 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Kolejnym etapem były konkurencje praktyczne tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz zadanie z udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych zajęła 5 miejsce wśród drużyn 11 z innych szkół. Najlepszą wiedzą i umiejętnościami wykazał się Maciej Broźny, który zajął 1 miejsce (na 44 uczestników) i zgarnął główną nagrodę turnieju -  rower górski. Gratulujemy!

Gratulujemy również Pani Beacie Nowak – opiekunowi drużyny.

W uroczystości wręczenia pucharów, medali oraz nagród zwycięzcom eliminacji udział wzięli: młodszy inspektor Jacek Dutka, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, Leszek Ciężobka, Dyrektor Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu, Zbigniew Strama, Sekretarz Miasta Nowy Targ oraz Arkadiusz Szymczyk Kierownik Referatu Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na stronie:

https://nowy-targ.policja.gov.pl/knt/aktualnosci/aktualnosci/46331,WRECZENIE-NAGROD-ZWYCIEZCOM-ELIMINACJI-POWIATOWYCH-OGOLNOPOLSKIEGO-TURNIEJU-BEZP.html

Zdjęcia