spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym

Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym

Treść

9 maja br. na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej im Władysława Orkana w Maniowach odbyły się Gminne Igrzyska w czwórboju lekkoatletycznym.

Rozgrywki polegały na przeprowadzeniu – zgodnie z nazwą – czterech konkurencji lekkoatletycznych (najczęściej uznaje się, że bieg powinien być ostatnią konkurencją, reszta może właściwie występować w dowolniej kolejności, zależnej od organizatora konkursu):

  • bieg ze startu niskiego na 60 m,
  • rzut piłeczką palantową o wadze 150 g,
  • skok w dal,
  • bieg długi dziewczęta 600 m, chłopcy 1000 m.

W rywalizacji wzięły udział drużyny (dziewcząt oraz chłopców) reprezentujące dwie szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kluszkowcach oraz Szkołę Podstawową im. W. Orkana w Maniowach.

W klasyfikacji końcowej brane były pod uwagę najlepsze wyniki 5 zawodników z każdej drużyny.

Drużyny zarówno chłopców w składzie: P. Łuniewski, M. Łomowski, M. Łukasik, W. Łomowski, A. Kazuś, P. Kobylarczyk, jak i dziewcząt: G. Wojtaszek, L. Ateba, N. Jandura, A. Jarząbek, A. Szmyd, J. Janczak, J. Bartyzel, W. Zacher ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach, zdobyły pierwsze miejsca.

Dzięki tym wynikom, drużyny uzyskały prawo startu w zawodach organizowanych przez Ośrodek Pieniny, które rozegrane zostaną 17 maja 2024.

Gratulujemy awansu do kolejnych zmagań, tym razem lekkoatletycznych, trzymamy kciuki za naszych uczniów, życzymy dalekich rzutów, skoków oraz dobrych czasów zarówno na krótkim jak i długim dystansie.

(Oprac.: Adrianna Berszakiewicz).