sr1
zan1
ug
1w
widok
wedkarze
jesien
sc
r1
Przejdź do stopki

Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu

Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu

Treść

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych wymianą źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych prosimy o rozważne korzystanie z ofert składanych przez akwizytorów. Zanim podpiszecie Państwo umowę przeczytajcie uważnie warunki umowy. Szczególnie należy uważać na tych, którzy oferują coś „za darmo”. Na rynku zdarzają się nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny. Należy pamiętać, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje mieszkańcowi a nie wykonawcy.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła to nawet 136 200,00 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca. Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto dokładnie rozeznać temat co do rzetelności takiej usługi. Podpisując pełnomocnictwo dajcie Państwo komuś prawo do dysponowania przyznaną dotacją.

Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termoizolacji może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym.

Decydując się na wymianę wyłącznie starego kopciucha na nowe źródło ciepła, np. pompę ciepła, należy upewnić się, że budynek jest odpowiednio docieplony.

W ramach programu „Czyste Powietrze” można otrzymać dotację na termoizolację budynku jednorodzinnego wraz z wymianą źródła ciepła. Należy upewnić się, że dobór nowego źródła ciepła został wskazany zgodnie ze stanem budynku. Urządzenie musi mieć odpowiednią moc i sprawność.

Skonsultuj w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym „Czystego Powietrza”, czy oferta, którą przedstawił wykonawca jest zgodna z potrzebami budynku jednorodzinnego.

Nie należy przyjmować ofert na wymianę samego źródła ciepła, jeśli dom wymaga docieplenia. To podstawa. Należy sprawdzać jaką zawiera się umowę i pamiętać, że dotacja jest dla wnioskującego, a nie dla wykonawcy!

Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane.

Skorzystanie z kompleksowej oferty programu „Czyste Powietrze” zagwarantuje cieplejszy i tańszy w eksploatacji dom.

Więcej informacji na stronie: czystepowietrze.gov.pl