spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Nagrody dla reprezentantów Gminy Czorsztyn podczas 48. Konkursu Muzyk Podhalańskich i Śpiewaków Ludowych

Nagrody dla reprezentantów Gminy Czorsztyn podczas 48. Konkursu Muzyk Podhalańskich i Śpiewaków Ludowych

Treść

17 marca 2024 r. w Auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się 48. Konkurs Muzyk Podhalańskich i Śpiewaków Ludowych. Komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Trebunia Tutka, Przewodniczący, Monika Kurzeja, Helena Buńda, Tomasz Hornik i Tadeusz Watycha po wysłuchaniu 12 muzyk w kategorii dorosłej, 6 muzyk w kategorii młodzieżowej, 12 muzyk w kategorii dziecięcej, 12 grup śpiewaczych w kategorii dorosłej, 1 prezentacji w kategorii Mistrz i uczeń – instrumentaliści oraz 6 w kategorii Mistrz i uczeń - śpiew, 4 śpiewaków solistów oraz 7 instrumentalistów postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia dla grup muzycznych, reprezentujących Gminę Czorsztyn.

Zespół Mali Maniowianie reprezentowały dwie grupy muzyczne, które otrzymały wyróżnienie.

Muzyka dziecięca w składzie: Michał Jandura, Justyna Janczy, Karolina Karwaczka i Mikołaj Szlachcic. Druga wyróżniona grupa, to muzyka młodzieżowa w składzie: Zuzanna Huzior, Anna Dobrzyńska, Paulina Plewa i Katarzyna Gier.

Natomiast Andrzej Budz, instruktor gry zajął pierwsze miejsca i nominację na 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!

Gratulujemy również Muzyce z Pienin za zajęcie drugiego miejsca i nominację na 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Muzyka zagrała w składzie: Tomasz Bodziarczyk, Paweł Piątek, Marek Piątek i Artur Majerczak.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej dostępny pod adresem:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057603063566&locale=pl_PL

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!