sr1
zan1
ug
1w
widok
wedkarze
jesien
sc
r1
Przejdź do stopki

Trwa kontynuacja prac remontowych na ulicy Chopina w Maniowach

Trwa kontynuacja prac remontowych na ulicy Chopina w Maniowach

Treść

Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobra pogoda spowodowały, że firma ZIBUD Sp.
z o.o., spółka komandytowa z Kamienicy, kontynuuje rozpoczęte we wrześniu ub.r. prace remontowe na ulicy Chopina w Maniowach.

W zeszłym roku wykonano prace rozbiórkowe chodników i poboczy oraz remont linii wodociągowej. Kolejne etapy prac będą dotyczyć m.in. przebudowy kanalizacji deszczowej, wymianę krawężników i obrzeży, odtworzenie nawierzchni asfaltowej oraz chodników.

Środki na remont ulicy pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji strategicznych w ramach zadania „Remont dróg gminnych – ul.: Słowackiego, Krasińskiego, Chopina, Żeromskiego, Kraszewskiego w miejscowości Maniowy oraz przebudowa ul. Zamkowej w Czorsztynie”.

W ramach tego zadania, wyremontowane zostały w zeszłym roku ulice Słowackiego i Żeromskiego w Maniowach oraz ulica Zamkowa w Czorsztynie. Trwają również prace remontowe na ulicy Kraszewskiego w Maniowach.

Środki finansowe przeznaczone na realizację tego zadania wynoszą 6 627 296,00 zł, pozostała część funduszy w wysokości zaledwie 5%, została dołożona ze środków własnych Gminy Czorsztyn. Wartość inwestycji zamyka się w kwocie 6 976 101,84 zł.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zwrócenie uwagi na oznakowanie wynikające z prowadzonych prac.