spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Podpisano umowy na prowadzenie zimowego utrzymania dróg w miejscowościach Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne

Podpisano umowy na prowadzenie zimowego utrzymania dróg w miejscowościach Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne

Treść

20 listopada br. w Urzędzie Gminy Czorsztyn w Maniowach podpisano umowy dotyczące zimowego utrzymywania dróg gminnych na terenie Gminy Czorsztyn w sezonie zimowym 2023/2024 w miejscowościach Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne.

Umowa została zawarta pomiędzy Gminą Czorsztyn, którą reprezentował Tadeusz Wach – Wójt Gminy, a firmą Skup i sprzedaż zwierząt rzeźnych, hodowlanych i sprzedaż cieląt Krzysztof Madeja, którą reprezentował Krzysztof Madeja.

Celem umowy jest zapewnienie przejezdności oraz płynności ruchu drogowego w okresie od 1 grudnia 2023 r. do 17 marca 2024 r., w szczególności w czasie opadów śniegu deszczu ze śniegiem lub gołoledzi. W przypadku wcześniejszego wystąpienia opadów śniegu akcja utrzymania dróg na terenie Gminy Czorsztyn będzie realizowana przed 1 grudnia br.

Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 230 zł brutto za 1 km drogi akcji czynnej na terenie sołectwa Sromowce Wyżne oraz 15% wynagrodzenia za akcję bierną. W stosunku do roku poprzedniego, cena akcji czynnej wzrosła o ponad 53%.

Natomiast zimowe utrzymanie dróg gminnych w miejscowości Sromowce Niżne będzie kosztować 180 zł brutto za 1 km akcji czynnej oraz 15% wynagrodzenia za akcję bierną. Cena akcji czynnej wzrosła o ponad 38 % w stosunku do roku poprzedniego.

Zdjęcia