zima-1
zima
ug
widok
zima-3
wedkarze
jesien
zima-2
r1
Przejdź do stopki

Informacja o zimowym utrzymaniu dróg w Gminie Czorsztyn

Informacja o zimowym utrzymaniu dróg w Gminie Czorsztyn

Treść

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się z sezonem odśnieżania i zimowego utrzymania dróg w Gminie Czorsztyn, uprzejmie przypominamy o zasadach parkowania samochodów w miejscach, które nie będą kolidowały z prowadzeniem akcji odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg.

Nieparkowanie samochodów na jezdniach przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sytuacji pozostawienia samochodów, miejsca te nie będą odśnieżone.

Przypominamy również, że zgarnianie na jezdnię śniegu zalegającego na chodniku i prywatnych posesjach jest zabronione. 

Odśnieżanie chodników jest obowiązkiem właścicieli lub zarządców nieruchomości do nich przylegających. Właściciel posesji ma obowiązek usunięcia śniegu, błota i oblodzeń na takim odcinku, jaki bezpośrednio graniczy z należącą do niego działką.

Mamy nadzieję, że stosowanie się do powyższych zasad znacznie ułatwi pracę służbowym odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg i znacząco poprawi bezpieczeństwo poruszania się w okresie zimowym.