zima-1
zima
ug
widok
zima-3
wedkarze
jesien
zima-2
r1
Przejdź do stopki

Miś bohaterem warsztatów literackich

Miś bohaterem warsztatów literackich

Treść

7 listopada br.  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kluszkowcach, w  „Wesołym Przedszkolu” w Maniowach oraz przedszkolu „Bajkowy Świat” w Sromowcach Wyżnych  odbyły się warsztaty literackie z misiem w roli głównej. Zajęcia prowadziła pani Ela Kolusz, a dzieci wysłuchały historii o Misiu Uszatku. Przy okazji sprawdziły swoją wiedzę o bajkowych postaciach misia. Oprócz tego zaplanowano dla nich różne gry i zadania. Niespodzianką podczas warsztatów okazała się wizyta gościa specjalnego – Misia, który swoją obecnością udowodnił, że jest postacią nie tylko z bajki. Można go spotkać chociażby w przedszkolu.

Celem warsztatów była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i budowanie lokalnego partnerstwa na rzecz rozwoju czytelnictwa. 

Spotkanie zorganizowane zostało dla dzieci w wieku 4–6 lat. w ramach cyklu „Zabawy i hece z Misiem w bibliotece” realizowanego w ramach  BLISKO, zadanie „Blisko, coraz bliżej biblioteki”.

Cykl „Zabawy i hece z Misiem w bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.