spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Czorsztyńskie legendy malowane na szkle

Czorsztyńskie legendy malowane na szkle

Treść

W cyklu „Legendy i podania ziemi czorsztyńskiej” realizowanego w ramach BLISKO, zadanie „Blisko, coraz bliżej biblioteki”, odbyły się warsztaty malowania na szkle dla dzieci w wieku 10–13 lat. Zajęcia zorganizowano w bibliotekach w Maniowach, Kluszkowcach i Sromowcach Wyżnych. Podczas warsztatów dzieci i młodzież poznały techniki i sposoby malowania, a wykorzystując odpowiednie szablony stworzyły swoje obrazki.

Oprócz zajęć praktycznych dzieci wysłuchały pienińskich podań i legend. Mamy nadzieję, że dzięki temu poszerzą swoją wiedzę oraz rozbudzą pasję historyczną i malarską.

Warsztaty zrealizowano w ramach zadania „Blisko, coraz bliżej biblioteki”, w cyklu „Legendy i podania ziemi czorsztyńskiej” – spacer edukacyjny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Fot. M. Wojtaszek.