spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Niedzicy

I Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Niedzicy

Treść

Festiwal odbył się 17 września br. w Niedzicy na Polanie Sosny. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców i turystów z różnych części Polski. Wydarzenie stało się świetną okazją do poznania kultury i tradycji trzech regionów: Pienin, Spisza i Podhala oraz nawiązania relacji i współpracy na przyszłość.

Podczas Festiwalu była również możliwość poznania oferty edukacyjno-usługowej Ekomuzeum Dziedziny Dunajca. Były warsztaty z rysunków, malarstwa, propozycje wycieczek krajoznawczych w celu poznania historii i kultury regionów. Były występy zespołów regionalnych, przedstawienia artystyczne, pokaz mody regionalnej ze Spisza, Pienin i Podhala. Były wspólne zabawy oraz quiz rodzinny. Można było spróbować regionalnych przysmaków i produktów charakterystycznych dla poszczególnych regionów.

Mamy nadzieję, że Festiwal, promujący kulturę regionalną i integrujący mieszkańców z różnych regionów, stanie się czymś więcej niż imprezą kulturalną. Liczymy, że wydarzenie w przyszłości będzie okazją do spotkań, nauki i wzajemnego czerpania radości ze wspólnego przeżywania tradycji kultury oraz czasami zawiłej historii.