zima-1
zima
ug
widok
zima-3
wedkarze
jesien
zima-2
r1
Przejdź do stopki

Transport zbiorowy w Gminie Czorsztyn

Transport zbiorowy w Gminie Czorsztyn

Treść

Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz ds. Mobilności i Transportu, jak co roku, organizuje Europejski Tydzień Mobilności (European Mobility Week – EMW) w dniach 16-22 września.

Celem tej akcji jest promocja ekologicznego transportu oraz promowanie zrównoważonych środków transportu (transportu zbiorowego, rowerowego, ruchu pieszego oraz transportu multimodalnego). Kulminacyjnym punktem ETM jest, organizowany 22 września, Dzień bez Samochodu.

Nie musicie czekać do 16 września, już dziś możecie dołączyć do akcji i skorzystać z transportu zbiorowego, jaki oferuje Gmina Czorsztyn.

Przypominamy, że dzięki zawartej umowie o dopłatę pomiędzy Łukaszem Kmitą, Wojewodą Małopolskim a Gminą Czorsztyn, którą reprezentuje Tadeusz Wach, Wójt Gminy Czorsztyn, możliwe było uruchomienie 1 linii komunikacji zbiorowej na trasie Sromowce Niże – Maniowy.

Kursy na tej trasie będą realizowane do końca tego roku. Nie czekajcie, skorzystajcie z możliwości transportu zbiorowego i jedźcie wygodnie.

Środki na realizację tego zadania pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Szczegółowy rozkład jazdy na trasie Sromowce Niżne – Maniowy oraz Maniowy – Sromowce Niżne dostępny poniżej. Uśmiechnięty Pan Kierowca czeka na Was codziennie!

Zdjęcia