spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Prace remontowe na ulicy Słowackiego w Maniowach

Prace remontowe na ulicy Słowackiego w Maniowach

Treść

Kolejne ulice w Gminie Czorsztyn są remontowane. Tym razem ekipa budowlana z firmy ZIBUD Sp. z o.o., spółka komandytowa z Kamienicy rozpoczęła prace na ulicy Słowackiego w Maniowach.

Podobnie jak na ulicy Zamkowej w Czorsztynie, dzięki przyznanym z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji strategicznych środkom finansowym w ramach zadania „Remont dróg gminnych”, możliwe jest wykonanie prac remontowych. Zakres robót jest szeroki i obejmuje rozebranie istniejącej nawierzchni asfaltowej, chodników i poboczy, przebudowę kanalizacji deszczowej, wymianę krawężników i obrzeży, remont linii wodociągowej, odtworzenie nawierzchni asfaltowej oraz chodników.

W ramach tego zadania wyremontowane zostaną kolejne ulice w Maniowach: Krasińskiego, Chopina i Kraszewskiego. Środki finansowe przeznaczone na realizację tego zadania wynoszą 6 627 296,00 zł, pozostała część funduszy w wysokości zaledwie 5 procent, została dołożona ze środków własnych Gminy Czorsztyn. Wartość inwestycji zamyka się w kwocie 6 976 101,84 zł.

Mieszkańcy Maniów oraz turyści, już niedługo będą mieli do dyspozycji nową, wyremontowaną ulicę.

W galerii zdjęć możecie zobaczyć aktualny stan robót na ulicy Słowackiego w Maniowach.