spływ
sr1
zan1
1w
bocki
1
4
2
7
Przejdź do stopki

Z wizytą na terenie budowy Nowej Stacji Uzdatniania Wody w Mizernej

Z wizytą na terenie budowy Nowej Stacji Uzdatniania Wody w Mizernej

Treść

W sołectwie Mizerna realizowana jest obecnie największa inwestycja na terenie Gminy Czorsztyn. Budowa Stacji Uzdatniania Wody w Mizernej wpłynie znacząco na poprawę dostępności do wody pitnej na terenie Mizernej, Kluszkowiec i Czorsztyna. Ze względu na ukształtowanie terenu i duże zapotrzebowanie na dobrej jakości wodę pitną, Gmina Czorsztyn podjęła się inwestycji, której wartość wynosi ok. 7 000 000 zł. Środki finansowe w wysokości 6 437 818 zł na ww. inwestycję Gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pozostałe fundusze w wysokości zaledwie 5 % inwestycji to środki własne Gminy. Aby inwestycja mogła służyć mieszkańcom przez długie lata, prace prowadzone są wieloetapowo i wymagają wybudowania nowej infrastruktury.

Na całość prac składa się: przebudowa istniejącego ujęcia wody na potoku Mizerzanka, budowa istniejącej stacji uzdatniania wody (SUW), budowa zbiornika pośredniego wody surowej o pojemności V=36 m3 z komorą mętnościomierzenia, budowa odstojnika wód popłucznych o pojemności V= 20 m3, budowa dwóch zbiorników wody czystej ZCZ1 i ZCZ2 o pojemności V=2x500 m3, przebudowa jazu powyżej ujęcia wody, zagospodarowanie terenu wokół oraz wykonanie monitoringu wody i wizyjnego otoczenia terenu wokół stacji.

Prace zostały podzielone na dwa etapy, pierwszy ma zakończyć się 20 października br., natomiast drugi etap robót 12 kwietnia 2024 roku.

Przedstawiciel firmy „Nowel” z Nowego Sącza, która jest głównym wykonawcą, zapewnia, że wszystkie prace są realizowane zgodnie z harmonogramem i nie ma zagrożenia oddania inwestycji w planowanym terminie.

Zajrzyjcie do galerii zdjęć i oceńcie postęp prac na terenie tej inwestycji.