zima-1
zima
ug
widok
zima-3
wedkarze
jesien
zima-2
r1
Przejdź do stopki

11 marca - Dzień Sołtysa

11 marca - Dzień Sołtysa

Treść

Dzień Sołtysa, jest to święto obchodzone 11 marca w celu wyrażenia uznania sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych społeczności sołeckich. To dzień w którym chcemy szczególnie podziękować naszym Sołtysom w Gminie Czorsztyn - Panom Franciszkowi Jarząbkowi, Wojciechowi Bednarczykowi, Franciszkowi Góreckiemu, Adamowi Grywalskiemu, Władysławowi Mikołajczykowi, Krzysztofowi Gołdynowi i Przemysławowi Knurowskiemu za poświęcenie i codzienną pracę na rzecz mieszkańców sołectwa, ale także na rzecz całej naszej gminy.

Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. Osoba pełniąca tę rolę zawsze była liderem i animatorem życia mieszkańców danej miejscowości. To właśnie sołtys ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami, to jemu przekazują swoje pomysły, uwagi i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia swojej miejscowości.

Panowie, w dniu Waszego święta składamy Wam słowa uznania za pełną zaangażowania pracę. Życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w dalszej działalności oraz uznania społecznego.