spływ
jezioro
Czorsztyn
Czorsztyn
zachód
spływ
stare maniowy
gmina czorsztyn
ukraina
Przejdź do stopki

WYPRAWA PRZEZ WIEKI

WYPRAWA PRZEZ WIEKI

Treść

Zapraszamy, przyjaciół Fundacji Dunajec na wyprawę podczas której przemieścimy się w przestrzeni i zajrzymy w minione wieki. Poznamy historie niezwykłego sanktuarium w Tropiu, zostawimy wszystkie problemy za Bramą Seklerską w Starym Sączu, odwiedzimy Zakon Klarysek, gdzie modliła się między innymi: matka Kazimierza Wielkiego i Święta Kinga, napijemy się z cudownego Źródła Pociesznej Wody, zwiedzimy Ołtarz Papieski, dowiemy się, gdzie królowa Marysieńka czekała na swojego męża i co to jest Dom na Dołkach.

Wszystko to i jeszcze więcej na naszej wyprawie już 19.11.2022 r.

- wycieczka organizowana przez Fundację Dunajec - Pomoc Polakom na Kresach oraz Firmę Transportową Kowalczyk z Czorsztyna

- koszt wyjazdu 90 zł od osoby dorosłej oraz 50 zł dla dzieci i młodzieży do lat 15

Wyprawa nie jest komercyjna, zebrane środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów transportu itp. Ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na wsparcie Polaków na Kresach.

Obecnie zbieramy na agregat, żywność i środki medyczne dla społeczności Polskiej w okolicy Odessy na Ukrainie https://zrzutka.pl/agregat-pradotworczy-dla-walczacej-spolecznosci-ukrainy

- rolę pilota oraz przewodnika wycieczki pełnić będzie: Zbigniew Konopka

Wyjazd na wyprawę o godzinie 7.30 z Huby następnie Maniowy, Mizerna. O godzinie 9.00 startujemy z Czorsztyna i dalej będą przystanki według potrzeb: Krośnica, Krościenko, Szczawnica.

Zapraszamy do zapisów poprzez e-mail fundacja@fundacjadunajec.pl

Telefonicznie: 695 431 564

Zbigniew Konopka

Zdjęcia