Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Symbole gminy

Herb Gminy Czorsztyn

Tarcza typu hiszpańskiego. W czerwonym polu tarczy srebrny zamek z dwoma wieżamizwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas. Zamek symbolizuje naddunajecką kamienną warownię graniczną - Czorsztyn; korona - budowniczego zamku króla Kazimierza Wielkiego, jak i starostwo czorsztyńskie podległe królowi. Srebrna pofalowana linia w pas symbolizuje Dunajec. Barwa czerwona to kolor królewski, srebrny - wody, wolności i niewinności, a złoty - dostojeństwa, ciepła, światła i bogactw tych ziem. Czerń symbolizuje nazwę miejscowości i zamku.


Flaga Gminy Czorsztyn

Flagą jest prostokątny płat o proporcjach 5:8, dzielony w pas w proporcjach 2:1:1, w barwach czerwony-biały-czerwony; w górnym pasie biały wizerunek zamkuz dwoma wieżami zwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas. Czerwień jest barwą królewsk; biel jest symbolem przepływającego Dunajca i zalewu znajdującego się na terenie gminy, barwa wapiennych skał Pienin a także czystości i niewinności. Występujące na fladze podstawowe barwy wywodzą się od barw herbu.


Banner Gminy Czorsztyn

Bannerem jest prostokąt o proporcjach 1:4, dzielony w pas górny biały wizerunek zamku z dwoma wieżami zwieńczonymi blankami z oknami czarnymi w po dwa w pas oraz bramą otwartą, a między nimi złota korona kazimierzowska otwarta. Pod zamkiem pofalowana srebrna linia w pas; dolny pas o szerokości 3/4 podzielony na trzy równe pionowe pasy: czerwony, biały, czerwony. Symbolika identyczna jak na fladze.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 05 Cze 202012 °
9.7 °C06 Cze
11.4 °C07 Cze
12.5 °C08 Cze
12.2 °C09 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia