Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego - odcinek II: Zatopiona Osada - trasa rowerowa w Czorsztynie (od miejscowości Huba do miejscowości Mizerna)


Piękne kolory jesieni pokrył biały puch czuć już klimat świąteczny, a niedawno jeszcze na brzegach Jeziora Czorsztyńskiego było słychać warkot maszyn, koparki równające teren pod ścieżkę oraz ludzi pracujących w pocie czoła umacniających wielkimi kamieniami brzegi ścieżki. Niniejszy projekt to bardzo duża inwestycja dla Samorządu Gminy Czorsztyn. Nadzór inwestorki nad II odcinkiem ścieżki pełni firma: Projektowanie i nadzór w Budownictwie - mgr inż. Mariusz Murzyniak.

Do końca przyszłego roku inwestycja zostanie zakończona. Prowadzone prace w ostatnim czasie polegały na robotach przygotowawczych, czyli wyrównaniu terenu, położenie podbudowy, umocnienie brzegów oraz przygotowanie fundamentów pod kładki.

Do wykonania w/w zadania Gmina Czorsztyn otrzymała darowiznę od ZEW Niedzica S.A. w postaci pospółki, która została wydobyta z czaszy zbiornika Jeziora Czorsztyńskiego. Materiał w postaci pospółki już częściowo został wykorzystany do podbudowy ścieżki.

Maniowy, 13.12.2018 r.

Opracowała: Kamila Worwa-Ciapała


Za oknem już wiele zmian. Kolorowe lato wygasło i widać już jesień. Drzewa lekko powiewają tracąc liście, które tworzą kolorowe dywany. Dla pracowników nie jest straszna ranna mgła i chłód powiewający od wody i Tatr. Pomimo atmosfery jesiennej na brzegach jeziora trwają pracę ziemne przy budowie:

• Część II: Odcinek II Zatopiona Osada – trasa rowerowa w Czorsztynie (od miejscowości Huba do miejscowości Mizerna).

Słychać warkot maszyn, samochodów przywożących skały, koparki równające teren pod ścieżkę. Prowadzone prace mają na celu wyrównanie terenu, umocnienie brzegów oraz przygotowanie fundamentów pod kładkę. Drodzy czytelnicy! Jest to największa inwestycja dla Gminy Czorsztyn, która została rozpoczęta, a efekty końcowe zobaczymy już w przyszłym roku.

Galeria ze zdjęciami na końcu strony.

Maniowy. 11.10.2018 r.

Opracowała: Kamila Worwa-Ciapała


 W dniu 18 lipca br. Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach podpisał umowę z wykonawcą na zadnie pn. „Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego” w ramach, którego zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Część II: Odcinek II Zatopiona Osada – trasa rowerowa w Czorsztynie (od miejscowości Huba do miejscowości Mizerna)” wykona druga firma - Konsorcium  Lider: PBM Sułkowscy Sp. Jawna; ul. Fabryczna 1D; 34-600 Limanowa Partner: Zakład Melioracyjno –Budowlany WiR; Wiesław Młynarczyk- Ryszard Biedroń Sp. j. ul. Zygmunta Augusta 12; 34-600 Limanowa. Koszt całej inwestycji wyniesie 7 072 891,77 zł w tym otrzymane dofinansowanie 5 282 031,38 zł.

Projekt nr RPMP.06.03.03-12-0285/17 pn.: Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego – odcinek II: Zatopiona Osada – trasa rowerowa w Czorsztynie (od miejscowości Huba do miejscowości Mizerna) współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

Opracowała: Kamila Worwa-Ciapała

 


 Po roku starań Gmina Czorsztyn otrzymała dofinansowanie na budowę ścieżek pieszo - rowerowych wzdłuż brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Będą one budowane w dwóch odcinkach:

Odcinek o nazwie Zatopiona Osada rozpocznie się od Huby do Mizernej oraz odcinek drugi o nazwie Czarna Dama rozpocznie się od Mizernej i zakończy się w Czorsztynie.

 W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach 6 Osi Priorytetowej Dziedzictwo regionalne, działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.3 Zagospodarowanie rekreacyjne
i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych realizowany  będzie projekt pn.  „Budowa ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego – odcinek II: Zatopiona Osada – trasa rowerowa w Czorsztynie (od miejscowości Huba do miejscowości Mizerna)” w ramach zadania: PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA ZBIORNIKA CZORSZTYŃSKIEGO – TRASY ROWEROWE.

Orientacyjne koszty kształtują się następująco:

Odcinek ZATOPIONA OSADA: Całkowita wartość zadania: 7 042 708,62 zł w tym otrzymane dofinansowanie: 5 282 031,38 zł.

   Odcinek ścieżki pn. Zatopiona Osada znajduje się w miejscowościach Maniowy i Mizerna.

         Początek ścieżki zaplanowano od istniejącej drogi gminnej (asfaltowej), krzyżującej się z DW969, na wysokości wsi Huba. Trasa biegnie wzdłuż północnego brzegu jeziora Czorsztyńskiego i jest posadowiona bezpośrednio przy stoku jeziora. Ścieżkę zaprojektowano na nasypie wykonanym z kruszywa naturalnego. Trasę przecinają jary i cieki na których zaprojektowano remont i przebudowę 5 brodo przejazdów, 4 przepustów. Ścieżka przebiega również po istniejących drogach gminnych, które przewidziano do remontu i oznakowania. 

 Zakres inwestycji na tym odcinku obejmuje:

 • budowę trasy rowerowej, dwukierunkowej o szerokości 2,5 m oraz 3,0 m, o długości 5, 75 km w miejscowości Maniowy,
 • oznakowanie istniejącej drogi 1,56 km,
 • budowę 5 Miejsc Obsługi Rowerzystów,
 • wzmocnienie korpusu narzutem kamiennym,
 • miejscowe umocnienie skarp płytami i siatkami stalowymi,
 • wykonanie oznakowania i zabezpieczenie wysokich skarp poręczami ochronnymi,
 • przebudowę 4 przepustów,
 • przebudowę 5 brodo przejazdów.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Gru 20194 °
2.8 °C13 Gru
2.0 °C14 Gru
4.2 °C15 Gru
3.7 °C16 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia