Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Miasta partnerskie

Rogoźno

Partnerstwo między miastami i gminami to szczytna idea prowadząca do ogólnego rozwoju kulturalno- gospodarczego. Dzięki swobodnym kontaktom między gminami dochodzi do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk. Gminą Partnerską dla Gminy Czorsztyn jest zaprzyjaźnione Rogoźno, położone w województwie wielkopolskim i powiecie obornickim, 30 km na północ od Poznania.

Partnerskie kontakty Rogoźna oraz Czorsztyna zainicjował mieszkaniec sołectwa Sromowce Wyżne, który wyjechał i zamieszkał na terenie tej miejsko-wejskiej gminy. Po wstępnych rozmowach w końcu doszło do zawarcia umowy partnerskiej, co miało miejsce 1 października 1999 r. Od tamtej pory wzajemne kontakty trwają, rozwijają się i stają się coraz serdeczniejsze.

Gmina Rogoźno od północy graniczy z gminą Budzyń (powiat chodzieski) i dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara z gminami Wągrowiec, Skoki (powiat wągrowiecki), Murowana Goślina (powiat poznański), Oborniki i Ryczywół (powiat obornicki). Granice mają łączną długość 82 km. Siedzibą jest miasto Rogoźno (prawa miejskie - 24 kwietnia 1280r.). W sensie geograficznym gmina należy do trzech mezoregionów. Dolina Małej Wełny i Wełny (z terenami położonymi na zachód i północ od niej) - należą do Pojezierza Chodzieskiego. Obszar na południowy zachód od Doliny Małej Wełny i na wschód od linii kolejowej Poznań-Rogoźno, wchodzi w skład Pojezierza Gnieźnieńskiego. Tereny rozpościerające się na południe od nieużywanej linii kolejowej Rogoźno-Krzyż i na zachód od linii kolejowej Rogoźno-Poznań, to skraj Kotliny Gorzowskiej.

Gminę zamieszkuje 17.888 osób (stan z 31 marca 2015), z tego w Rogoźnie mieszka 11.048, a pozostałe 6.840 zamieszkuje 32 wsie (największa - Parkowo - 1.075 mieszkańców) nie licząc osad posiadających często własne nazwy, a składających się z pojedynczych zabudowań lub takich, po których pozostała tylko nazwa na mapie. Średnia gęstość zaludnienia to 82,1 os./km2, a w samym Rogoźnie 1002,3 os./km2. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o zaprzyjaźnionym Rogoźnie więcej zapraszamy tutaj: www.rogozno.plTarnowo Podgórne

Pierwsze kontakty między gminami rozpoczęły się w 2012 roku dzięki pośrednictwu Związku Podhalan w Poznaniu. W dniu 13 sierpnia w 2014 roku odbyło się oficjalne spotkanie włodarzy obydwu gmin, podczas którego został podpisany list intencyjny. W maju i czerwcu bieżącego roku obie Rady Gminy podjęły uchwałę o przystąpieniu do Partnerstwa.

5 sierpnia 2016 r. w słoneczne piątkowe popołudnie na głównej sali Zamku Czorsztyńskiego wśród murów owianych historią przedstawiciele Gmin: Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne podpisali dokument aktu partnerskiego określającego warunki dalszego współdziałania samorządów. Ma ono w sposób szczególny obejmować budowanie relacji między społecznościami obu Gmin, dając możliwości bliższego poznania się, wymiany doświadczeń i współpracy między organizacjami i stowarzyszeniami. Stronom zależy również na kontaktach między placówkami oświatowymi.

Gmina Tarnowo Podgórne to atrakcyjna gmina Wielkopolska leżące przy drodze krajowej nr 92, w której obok siebie działa wielki przemysł i duża liczba małych dynamicznych przedsiębiorstw, w której bardzo dba się o rozwój oświaty, o ofertę kulturalną i sportowo - rekreacyjną, w której obok obszarów wielkoprzemysłowych jest obszar chronionego krajobrazu.  

Gminy będą się wzajemnie promować przy okazji różnych wydarzeń a także dzielić się dobrymi praktykami administracyjnymi.

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Paź 201911 °
10.0 °C19 Paź
10.7 °C20 Paź
11.4 °C21 Paź
9.0 °C22 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia