Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Zwycięstwo za zwycięstwem

           Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych odnieśli w ostatnim czasie szereg zwycięstw w grach zespołowych i indywidualnych. W okresie minionych dwóch miesięcy wzieli udział w zawodach od szczebla gminnego do półfinałow wojewódzkich. Sukcesy odnosili uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl VII,VIII i III G) oraz w Igrzyskach Dzieci (kl VI i młodsi).

          Najwięcej sukcesów odnotowali w zawodach piłki nożnej.

         W zawodach na etapie gminnym:

 I m. drużyna chłopców, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w halowej piłce nożnej , Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów Ośrodka Sportowego Pieniny)

I m. drużyna dziewcząt, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w halowej piłce nożnej, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów Ośrodka Sportowego Pieniny)

I m. drużyna chłopców, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w halowej piłce nożnej, Igrzyska Dzieci (awans do zawodów Ośrodka Sportowego Pieniny)

II m. drużyna dziewcząt, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w halowej piłce nożnej, Igrzyska Dzieci

I m. drużyna chłopców, mistrzostwa Gminy Czorsztyn w piłce nożnej, turniej
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, kategoria U-12 (awans do zawodów powiatowych)

I m. drużyna dziewcząt, mistrzostwa Gminy Czorsztyn w piłce nożnej, turniej
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, kategoria U-12 (awans do zawodów powiatowych)

          Drużyny reprezentując gminę Czorsztyn i awansując do etapu OśrodkaSportowego Pieniny musiały się zmierzyć z mistrzami gmin: Krościenka, Szczawnicy, Łapsz Niżnych, Ochotnicy. Grając na turnieju o szczebel wyżej nasi uczniowie również pokazali, że mimo braku hali sportwej potrafią grać w halową piłkę nożną i odnieśli kolejne sukcesy:

I m. drużyna chłopców, mistrzostwa Ośrodka Pieniny w halowej piłce nożnej , Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów powiatowych)

I m. drużyna dziewcząt, mistrzostwa Ośrodka Pieniny w halowej piłce nożnej , Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów powiatowych) https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/915/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-osrodka-sportowego-pieniny-w-halowej-pilce-noznej-dziewczat

II m. drużyna chłopców, mistrzostwa Ośrodka Pieniny w halowe piłce nożnej , Igrzyska Dzieci (awans do zawodów powiatowych) https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/913/igrzyska-osrodka-sportowego-pieniny-w-halowej-pilce-noznej-chlopcow

          Po sukcesach na etapie Ośrodka Sportowego Pieniny przyszedł czas zmierzyc się z w mistrzostwach powiatu nowotarskiego. W tych zawodach udział biorą po dwie drużyny z 3 ośrodków sportowych (Ośrodek Sportowy Nowy Targ, Ośrodek Sportowy Rabka, Ośrodek Sportowy Pieniny)

         Na tym etapie nasi starsi uczniowie zagrali fantastycznie i, mimo nie uznania jednej bramki w meczu finałowym po rzutach karnych, pokonali chłopców ze szkółiki piłkarskiej w Szaflarach. Najlepszym zawodnikiem turnieju  został Patryk Janczy.

I m. drużyna chłopców, mistrzostwa powiatu nowotarskiego w halowe piłce nożnej , Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów wojewódzkich) https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/942/igrzyska-mlodziezy-szkolnej-powiatu-nowotarskiego-w-halowej-pilce-noznej-chlopcow

Pozostałe dwie nasze drużyny zakończyły rozgrywki na tym etapie.

V m. drużyna dziewcząt, mistrzostwa powiatu nowotarskiego w halowe piłce nożnej , Igrzyska Młodzieży Szkolnej

V m. drużyna chłopców, mistrzostwa powiatu nowotarskiego w halowe piłce nożnej , Igrzyska Dzieci

         Na etapie powiatowym młodsi uczniowie spotkali się na turnieju piłki nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Również te 2 drużyny zaprezentowały się dobrze zajmując wysokie miejsca w finale powiatowym.

II m. drużyna dziewcząt, mistrzostwa powiatu nowotarskiego w piłce nożnej, turniej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, kategoria U-12

IV m. drużyna chłopców, mistrzostwa powiatu nowotarskiego w piłce nożnej, turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, kategoria U-12

          Zwycięska drużyna chłopców z powiatu w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrała turniej półfinałowy na etapie wojewódzkim.

          Na tym turnieju chłopcy zaprezentowali się dobrze wygrywajac z Białym Dunajecem 9:1, ale musieli uznać wyższość przeciwników z Zawoji i Krzczonowa.

          Ostatecznie zajęli III miejsce co należy uznać za bardzo dobry wynik podkreślając, że były to halowe turnieje piłki nożnej, a uczniowie którzy w nich brali udział halę widzą tylko na zawodach sportowych.

         Nie samą piłką nożną żyjemy w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych, rozegraliśmy także Mistrzostwa Gminy Czorszty w Koszykówce i wyniki jakie uzyskaliśmy możemy zaprezentować.

I m. drużyna chłopców, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w koszykówce, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów Ośrodka Sportowego Pieniny)

I m. drużyna dziewcząt, Mistrzostwa Gminy Czorsztyn w koszykówce, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (awans do zawodów Ośrodka Sportowego Pieniny)

        Po sukcesach w koszkówce przyszedł czas na etep wyższy i tutaj dziewczyny z kl VI i młodzyszch sprawiły miłą niespodzianke wygrywając turniej Ośrodka Sportowego Pieniny.

I m. drużyna dziewcząt, mistrzostwa Ośrodka Sportowego w koszykówce, Igrzyska Dzieci (awans do zawodów powiatowych)

https://pck.nowotarski.org.pl/igrzyska-komunikaty/947/igrzyska-dzieci-osrodka-sportowego-szczawnica-w-pilce-koszykowej-dziewczat- Chłopcy w starszej kategorii nie przeszli do nastepnego etapu.

         Prezentując nasze sukcesu z tej jesieni należy wspomnież również o turnieju tenisa stołowego Ośrodka Sportowego Pieniny, który został zdominowany przez uczniów naszej szkoły.

I m.  Szkoła Podstawowa w Sromowcacdh Niżnych, drużynowo

I m.  Natalia Grywalska, kl V-VI

I m.  Anna Kalisz kl. IV i młodsi

II m.  Julia Regiec kl. IV i młodsi

I m.   Eryk Głąb kl IV i młodzi

II m.  Antoni Magiera IV i młodsi

https://pck.nowotarski.org.pl/gimnazjada-komunikaty/881/igrzyska-osrodka-sportowego-pieniny-w-tenisie-stolowym-26092018

          W niedalekiej przyszłości nasi uczniowie będą się mierzyć z innymi drużynami z naszego powiatu.

          Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesów zarówno drużynom, jak też ich opiekunowi Krzysztofowi Nosalowi.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 01 Gru 20210 °
3.6 °C02 Gru
-1.9 °C03 Gru
-2.8 °C04 Gru
-1.0 °C05 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia