Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

ZPO w Sromowcach Niżnych działa na rzecz czystości środowiska

W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych miało miejsce szereg akcji mających na celu uświadomienie odpowiedzialności uczniów za stan najbliższego środowiska.

Działania rozpoczęły się obchodami Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej i przedstawieniem zachęcającym do segregowania odpadów i dbania o czystość swojego otoczenia. Z kolei, nieco później, w Gimnazjum zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy z ochrony środowiska i przyrody, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Sprawdzono nie tylko znajomość ważnych pojęć, ale też zasad przyjaznego zachowania się wobec środowiska. Zwieńczeniem całej akcji było sprzątanie miejscowości. Uczniowie Szkoły Podstawowej pozbierali śmieci wzdłuż głównej ulicy i nad brzegiem Dunajca. Mimo, ze miejscowość jest regularnie sprzątana zebrano ponad 20 worków.

To jednak nie koniec naszych działań. 19 maja czeka nas Miedzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy, na który zaprosiliśmy uczniów z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 20 Sty 2022-2 °
-6.0 °C21 Sty
-7.0 °C22 Sty
-6.8 °C23 Sty
-14.5 °C24 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia