Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

ZPO w Sromowcach Niżnych działa na rzecz czystości środowiska

W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych miało miejsce szereg akcji mających na celu uświadomienie odpowiedzialności uczniów za stan najbliższego środowiska.

Działania rozpoczęły się obchodami Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej i przedstawieniem zachęcającym do segregowania odpadów i dbania o czystość swojego otoczenia. Z kolei, nieco później, w Gimnazjum zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy z ochrony środowiska i przyrody, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Sprawdzono nie tylko znajomość ważnych pojęć, ale też zasad przyjaznego zachowania się wobec środowiska. Zwieńczeniem całej akcji było sprzątanie miejscowości. Uczniowie Szkoły Podstawowej pozbierali śmieci wzdłuż głównej ulicy i nad brzegiem Dunajca. Mimo, ze miejscowość jest regularnie sprzątana zebrano ponad 20 worków.

To jednak nie koniec naszych działań. 19 maja czeka nas Miedzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy, na który zaprosiliśmy uczniów z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Paź 201924 °
18.9 °C16 Paź
18.2 °C17 Paź
18.5 °C18 Paź
18.3 °C19 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia