Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

ZPO w Sromowcach Niżnych działa na rzecz czystości środowiska

W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych miało miejsce szereg akcji mających na celu uświadomienie odpowiedzialności uczniów za stan najbliższego środowiska.

Działania rozpoczęły się obchodami Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej i przedstawieniem zachęcającym do segregowania odpadów i dbania o czystość swojego otoczenia. Z kolei, nieco później, w Gimnazjum zorganizowano międzyklasowy turniej wiedzy z ochrony środowiska i przyrody, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Sprawdzono nie tylko znajomość ważnych pojęć, ale też zasad przyjaznego zachowania się wobec środowiska. Zwieńczeniem całej akcji było sprzątanie miejscowości. Uczniowie Szkoły Podstawowej pozbierali śmieci wzdłuż głównej ulicy i nad brzegiem Dunajca. Mimo, ze miejscowość jest regularnie sprzątana zebrano ponad 20 worków.

To jednak nie koniec naszych działań. 19 maja czeka nas Miedzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy, na który zaprosiliśmy uczniów z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 13 Lip 20209 °
11.2 °C14 Lip
13.2 °C15 Lip
10.8 °C16 Lip
10.5 °C17 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia