Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Zimą zakochaj sie w Gorcach! Gratka dla biegaczy - w tym roku trasa obejmuje również Gminę Czorsztyn.

Zimą zakochaj się w Gorcach - tak brzmi hasło tegorocznego wydarzenia. Aby ułatwić to zakochanie również początkującym biegaczom Fundacja Run Vegan – organizator biegu

Proponuje nowy krótszy dystans, przygotowany z myślą o debiutantach. Będzie to 10 km czyli DYSZKA-ZADYSZKA.  W tym roku po raz pierwszy trasa biegu obejmuje również Gminę Czorsztyn. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji przygotowanych przez głównego organizatora.

22 lutego 2020 roku Ochotnica Górna po raz drugi przywita zawodników zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail WINTER . Śmiałków chętnych na zmierzenie się z górami zimą jest coraz więcej, dlatego wtym roku organizatorzy GUT przygotowali aż trzy trasy.

Pierwsza - na Lubań - o długości ok 24 kmbędzie bardzo podobna do ubiegłorocznej, druga jest zdecydowanie dłuższa, z myślą o pasjonatach idoświadczonych biegaczach, gotowych na 42 km i aż 2000 m przewyższenia. Trzecia trasa towspomniana Dyszka-Zadyszka, umiarkowanie wymagające 10 km na zachętę do spotkania z górami.

 O pięknie Gorców i malowniczości gorczańskich panoram przekonali się już uczestnicy letnich edycji, Organizatorzy przypominają jednak, że w zimie to piękno będzie połączone z niemałym wyzwaniem. Już samo poruszanie się w śniegu jest niecodziennym przeżyciem, wymagającym innej techniki ruchu, dając w zamian niesamowitą przyjemność. Dodatkowa zmienna to temperatura, która zobowiązuje biegaczy do uważnego przygotowania stroju i sprzętu obowiązkowego.

 Przydadzą się solidne buty, ciepłe skarpetki, stuptuty i wodoodporne rękawice. Zima ma swoje prawa! „Trasy GUT Winter wyznaczyliśmy z myślą o dwóch elementach - pięknych widokach i dostatkuśniegu. Zawodnicy wystartują z Ochotnicy Górnej, skręcając po ok 2 km w stromy podbieg naStudzionki. Droga na Studzionki to solidne wyzwanie - 250 m przewyższenia na odcinku niewieledłuższym niż kilometr! Dalej będzie zdecydowanie łagodniej, przynajmniej na trasie 24 km.

Zawodnicy krótszego dystansu pobiegną głównym grzbietem na Lubań i powrócą prawie tą samą drogą. Nowością będzie zbieg drogą przez „jeziorka” prosto do centrum Ochotnicy Górnej. Zawodnicy dystansu 42 km będą mieli dodatkowo do pokonania dwa solidne podejścia na pasmo Lubania. Po wbiegnięciu na Studzionki i pięknej trasie grzbietem Lubania z panoramą Tatr skręcą z czerwonego szlaku na żółty i zbiegną do Mizernej, skąd po trawersie Rezerwatu Modrzewi trasa poprowadzi ich niebieskim szlakiem od góry Wdżar na Lubań. Następnie po zbiegu do Ochotnicy Dolnej i krótkim odcinku główną drogą zaczną się wspinać potokiem Kudowe i zielonym szlakiem, a potem zboczą na wąskie ścieżki poza oficjalnymi trasami PTTK, aż do grzbietu Lubania. Tam od połączenia ze szlakiem czerwonym dołączą do zawodników z dystansu 24 km, zbiegając przez “jeziorka” do Ochotnicy Górnej. Trasa najkrótszego dystansu 10 km, ZADYSZKI , po wejściu na Studzionki poprowadzi biegaczy kilka kilometrów w stronę Lubania czerwonym szlakiem, a potem ostro skręci wdół piękną drogą przez ośnieżony las prosto na metę.

 Stęsknionym prawdziwej zimy i śniegu wrażeń nie zabraknie, ponieważ prawie cała trasa przebiegana wysokości ponad 900 m npm Z wielu miejsc będzie widać majestatyczne Tatry oraz pasmo Gorca, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy – nie przypadkiem Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach.Bazą zimowych zawodów będzie Ochotnica Górna,królestwo zimy w Gorcach. Biuro Zawodów oraz dekoracje odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury, a start i meta biegów na placu kościelnym nad rzeką Ochotnica. Na mecie będzie czekało ognisko, posiłek regeneracyjny, gorące napoje i przede wszystkim -pamiątkowy medal.

Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto!

Zapisy online przez stronę gorceultratrail.com do 14 lutego. Zapraszamy!

Harmonogram wydarzeń:

 21.02.2020, piątek

 Biuro Zawodów w piątek 21.02 działa w godz.: 18.00-22.00, Wiejski Ośrodek Kultury Ochotnica Górna

22.02.2020, sobota

06.00 - 06.30 Biuro Zawodów “very last minute” dla dystansu 42 km, WOK Ochotnica Górna

06.30 - 06.55 weryfikacja wyposażenia obowiązkowego przed wejściem do strefy startowej dla

dystansu 42 km

07:00 start dystansu 42 km

07.30 - 9.00 Biuro Zawodów “very last minute” dla dystansu 24 i 10 km

09:00 start dystansu 24 km

09.30 start dystansu 10 km

19.00 Dekoracje zwycięzców i integracja, Wiejski Ośrodek Kultury, Ochotnica Górna

Dyszka - Zadyszka - 10 km

Dystans: 10 km, przewyższenie: +/- 450 m, limit czasu: 2,5 godziny

Opłaty:

– stawka podstawowa – 80 zł

– stawka w biurze zawodów – 100 zł

Którędy na Lubań - 24 km

Dystans: 24 km, przewyższenie: +/-960 m, limit czasu: 6 godzin

Opłaty:

– stawka podstawowa – 145 zł

– stawka w biurze zawodów – 160 zł

Śnieżne Wyzwanie - 42 km

Dystans: 42 km, przewyższenie: +/-2080 m, limit czasu: 11 godzin

– stawka podstawowa – 220 zł

– stawka w biurze zawodów – 260 zł

Informacje i zapisy: https://www.gorceultratrail.com/pl/zgloszenia-gut-winter/

Partnerzy

Gospodarz wydarzenia: gmina Ochotnica Dolna

Wsparcie organizacyjne: gmina Krościenko, gmina Czorsztyn oraz Lasy Państwowe i Ochotnicza

Straż Pożarna: Ochotnica Górna, Ochotnica Dolna, Czorsztyn

Partnerzy: Garmin, Browar Podgórz, Restauracja OCH, GOPR

REALIZACJA:

Fundacja Run Vegan

media i akredytacje: media@runvegan.pl I uczestnicy: kontakt@gorceultratrail.com

tel.: +48 507 006 851; www.gorceultratrail.com

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 30 Lis 2021-2 °
-0.7 °C01 Gru
1.6 °C02 Gru
-2.7 °C03 Gru
-7.7 °C04 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia