Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

XVI Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy

„Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska” to hasło, pod którym od 16 lat odbywa się Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy w naszej gminie. Konkurs organizowany jest przez szkołę w Sromowcach Niżnych. W tym roku odbył się 25 maja.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i przyrody, uświadamianie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w najbliższej okolicy (m.in. dotyczących czystości powietrza i problemu odpadów), poznanie lokalnych form ochrony przyrody, kształtowanie umiejętności przewidywania skutków działań człowieka w środowisku.

Konkurs przebiega dwuetapowo. W tym roku, w pierwszym etapie (szkolnym) swoją wiedzę sprawdziło 36 uczniów z klas gimnazjalnych z Maniów i Sromowiec Niżnych. Do etapu międzygimnazjalnego zostało zakwalifikowanych 4 najlepszych uczniów z każdej szkoły. To właśnie oni zmierzyli się z testem, który wyłonił osobę legitymującą się największą wiedzą z zakresu ochrony środowiska i przyrody. Okazał się nią uczeń klasy III gimnazjum z Maniów. Drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom ze Sromowiec Niżnych.

Uczestnicy konkursu, w oczekiwaniu na wyniki testu, wykonali plakaty zachęcające do właściwego postępowania z odpadami. Plakaty te zostały wyeksponowane na korytarzu Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych, tuż nad koszami przeznaczonymi do segregacji odpadów.

Wszyscy uczestnicy finalnego etapu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Czorsztyn oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych. Wręczyła je Dyrektor Szkoły w Sromowcach Niżnych- p. Grażyna Łabno.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz fundatorom nagród.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 11 Gru 2019-3 °
-0.9 °C12 Gru
1.8 °C13 Gru
-0.2 °C14 Gru
2.4 °C15 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia