Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

XII edycja Szkolnego Konkursu Tańca „Tanecznym Krokiem”

            Już po raz XII w murach Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach odbył się szkolny konkurs tańca , ale nasze układy można już było oglądać na festynie rodzinnym, który odbył się 4.06.2017 w Maniowach.

09.06.2017  w konkursie wzięło udział 6 grup tanecznych  . Grupy prezentowały swoje układy do wybranej muzyki oraz techniki tanecznej. Jury w składzie : Małgorzata Kunstman,Iwona Regiec, Barbara Lis oceniali choreografie, ogólny wyraz artystyczno – estetyczny, oryginalność oraz zgodność układu z muzyką. Jury oceniało poszczególne elementy w skali od 1-10 pkt. Dodatkowo każdy z jurorów wybrał najlepszą według niego tancerkę, której przyznał nagrodę indywidualną.

W tym roku zaprezentowano układy : taniec z szarfami plus układ Cheer  , taniec nowoczesny z elementami hip hopu, dance, układ gimnastyczny, zumbę, oraz taniec nawiązujący do języka migowego. Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, dziewczęta ciężko i rzetelnie pracowały przygotowując swoje choreografie.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody, które jeszcze bardziej osłodziły ten szczególny dzień.

KLASYFIKACJA  :

I – zespół AMAZING FIFTEEN 2b3a – prezentujący układ z szarfami oraz układ Cheer

II – zespół SHINE GIRLS 2c3b – prezentujący taniec nowoczesny z elementami zumby oraz układ gimnastyczny

III – zespół Black & White 2a– prezentujący układ taneczny z elementami iluzji, dziewczęta o wykorzystały w układzie także piłki do koszykówki.

III – zespół WHITE HANDS 1c– prezentujący taniec nawiązujący do języka migowego. Symbolem były białe rękawiczki, czarna szarfa na oczach. Oglądając występ należało zwrócić uwagę na słowa piosenki bowiem cały układ przedstawiony został za pomocą rąk.

IV – zespół PEREŁKI, i DREAM TEAM – prezentujący taniec nowoczesny

Jury nagrodą indywidualna w kategorii najlepsza tancerka nagrodziło: Roksanę Natońską z klasy 1b, Inez Dziurdzik z klasy 1a, oraz Monikę Pierwołe z klasy 2a

 Podczas obrad jury czas umilał nam występ wokalny Justyny Jandury, która zaśpiewała piosenkę „Tamta dziewczyna”. Wszystkim serdecznie gratuluje i życzę dalszych tanecznych sukcesów a osobą które pomogły w organizacji bardzo dziękuje za pomoc.

 

                                                                                       Adrianna Berszakiewicz


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 29 Lis 20214 °
-3.2 °C30 Lis
0.7 °C01 Gru
1.0 °C02 Gru
-1.7 °C03 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia