Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Wybrano sołtysów w Gminie Czorsztyn

     Znamy już wszystkich sołtysów, którzy wolą wyborców sprawować będą rolę gospodarzy sołectw w kadencji 2019-2024. W wyniku przeprowadzonych wyborów tylko dwie z siedmiu miejscowości naszej gminy zarządzane będą przez nowych sołtysów. Mowa o miejscowościach Czorsztyn oraz Huba, gdzie dotychczas pełniący obowiązki sołtysów panowie zrezygnowali ze swoich funkcji. Wskutek głosowania w miejscowości Czorsztyn sołtysem wybrano Pana Przemysława Knurowskiego, natomiast w Hubie gospodarzem  został Pan Krzysztof Gołdyn.
     W pozostałych miejscowościach mieszkańcy docenili działania dotychczasowych sołtysów, czego efektem  w każdej z miejscowości były oddane ważne głosy w postaci skreślenia znaku X, przy ich nazwiskach.  
     Największą przewagę głosów uzyskał Pan Franciszek Jarząbek w miejscowości Maniowy wygrywając stosunkiem głosów 296 do 78. Najmniejszą różnicę głosów tj. 49 odnotowano w Sromowcach Wyżnych, gdzie sołtysem pozostał Franciszek Górecki. W Sromowcach Niżnych większością oddanych głosów sołtysem pozostał Pan Adam Grywalski.
     W miejscowościach Kluszkowce oraz Mizerna Panowie Wojciech Bednarczyk oraz Władysław Mikołajczyk nie posiadali kontrkandydatów, a o pełnieniu ich dotychczasowych funkcji zadecydowało ponad 50 % ważnie oddanych głosów (spośród kart wrzuconych do urny)
     Warto dodać, że sołtysi: Franciszek Jarząbek oraz Adam Grywalski pełnią funkcję sołtysa nieprzerwalnie od 1994 r. (25 lat ). O jedną kadencję krócej tj. od 1998 sołtysem Kluszkowiec jest Wojciech Bednarczyk (21 lat) , natomiast od 2003 r. do nadal gospodarzem wsi Sromowce Wyżne jest Franciszek Górecki ( 16 lat).
     Wszystkim sołtysom kadencji 2015-2019 serdecznie dziękujemy za owocną współpracę z samorządem Gminy, a nowo wybranym życzymy wytrwałości oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków na rzecz lokalnej społeczności.
                                    Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 11 Gru 2019-2 °
-0.7 °C12 Gru
0.9 °C13 Gru
0.2 °C14 Gru
1.6 °C15 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia