Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Wielki sukces małych Maniowianów !

Mali Maniowianie” zespół regionalny im. Ks. Antoniego Siudy wziął udział w VIII Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich "Złote Kierpce", gdzie zdobył wysokie II miejsce i awans do 41 Karpackiego Festiwalu w Rabce Zdroju. 

Nagrodę "Srebrne Kiyrpce" wychowankowie Katarzyny Dobrzyńskiej oraz Mateusza Buły otrzymali za scenkę pt. "Hałdamas" ukazującą ostatni dzień prac przy zbożu: młócenie cepami, oddzielanie plew od ziarna przesiewając na przetakach, oraz mielenie ziarna na młynku żarnowym na mąkę. Zwieńczeniem żniw był tytułowy "hałdamas", na który ojciec zaprasza muzykę i wszystkich, którzy pomagali przy pracy. Nie zabraknie wówczas tańców oraz śpiewów w nagrodę, za którą gospodyni dzieli świeżo upieczonym chlebem.

Na ten sukces dzieci pracowały przez wiele lat, ponieważ niektóre są w zespole już od ponad 10 lat, ale największą prace wykonaliśmy w ostatnich czterech miesiącach podczas intensywnych prób, chłopaki omłócili kilka dużych snopów słomy ucząc się pracy cepami i ta praca jak i energiczna "gra aktorska", śpiew i taniec zostały docenione przez jury, któremu dziękujemy za wyróżnienie jak i za rady i dobre sugestie” – mówi Katarzyna Dobrzyńska instruktor grupy.

Zespół regionalny "Mali Maniowianie" powstał w 1994 roku z inicjatywy ówczesnego Wójta. Pierwszymi instruktorami zespołu byli wówczas państwo Maria i Józef Staszel, w 2010 roku zespół przekazali w ręce Katarzyny Dobrzyńskiej wtedy też instruktorem i nauczycielem muzyki został śp. Stanisław Gąsienica. 

Zespół w swojej 23 letniej historii występował na wielu różnego rodzaju festiwalach, przeglądach, uświetnia uroczystości zarówno parafialne jak i gminne oraz bierze czynny udział w życiu i wydarzeniach lokalnego środowiska. W chwili obecnej instruktorami zespołu są Katarzyna Dobrzyńska oraz Mateusz Buła, nauczycielem i opiekunem muzyki jest Łukasz Gromada.

Jak podkreślają instruktorzy za ten sukces podziękowania należą się przede wszystkim dzieciom za ich trud, chęci i zapał do pracy w, jak również rodzicom i dziadkom za ich pomoc, zaangażowanie i współpracę. Zarówno młodzieży, jak i instruktorom życzymy dalszych sukcesów.

 

Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Lis 20195 °
3.5 °C23 Lis
4.5 °C24 Lis
3.0 °C25 Lis
5.4 °C26 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia