Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

W zdrowym ciele zdrowy duch… Plac zabaw przy Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach zostanie zmodernizowany.

Samorząd Gminy Czorsztyn podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu pn. „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Kluszkowce wraz z organizacją zajęć ruchowych” w ramach, którego planuje się modernizację ogólnodostępnego placu zabaw na terenie wsi Kluszkowce w skład w którego wchodzić będą urządzenia rekreacyjne oraz cykl zajęć ruchowych dla dzieci.

Plac zabaw mieszczący się przy starej Kaplicy w sołectwie Kluszkowce powstał lata temu i służył głównie dzieciom uczęszczającym wówczas do przedszkola mieszczącego się w budynku, który aktualnie służy seniorom. Dzisiaj jest on ogólnodostępny, jednak ze względu na stan techniczny urządzeń rekreacyjnych wymaga on modernizacji oraz uzupełnienia infrastruktury służącej do zabawy najmłodszych.

W ramach dofinansowania, jakie samorząd otrzymał za pośrednictwem LGD Gorce-Pieniny zakupione zostaną m.in. zestaw sprawnościowy, huśtawka-hamak, bujaki, ławki parkowe czy piaskownica. W ramach realizacji wniosku, dbając o aktywność fizyczną dzieci oraz ich rodziców w remizach OSP Kluszkowce oraz OSP Maniowy ruszyły zajęcia ruchowe podczas, których instruktor zajęć uczy jak spędzić czas na wspólnej zabawie oraz aktywności.

Planowana inwestycja będzie realizowana w miejscowości Kluszkowce i zostanie zakończona w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli do kwietnia 2020 r. Całość planowanej inwestycji to koszt 50 000 zł, kwota dofinansowania wynosi 31 815 zł.

 

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Lut 20206 °
-0.1 °C24 Lut
1.4 °C25 Lut
2.5 °C26 Lut
-0.9 °C27 Lut

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia