Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

VI Rodzinny Piknik na Lubaniu za nami…

28 września 2016 r. tj. w minioną niedzielę szczyt góry Lubań ponownie połączył mieszkańców regionu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny. Tuż u stóp wieży widokowej tłumnie zebrały się rodziny, który ten słoneczny dzień postanowili spędzić ciesząc się pięknem natury i sobą nawzajem.

Po trudach związanych z wyjściem na szczyt, piechurzy rozlokowali się na łąkach wychylając twarze ku słońcu, chowając się w cieniu drzew bądź napawali oczy przepiękną panoramą rozpościerającą się z widokowej wieży. Jak co roku na polanie zapłonęło ognisko, gdzie każdy mógł upiec przysłowiową kiełbaskę. Po posiłku dla ciała przyszedł czas na strawę i dla duszy…

Msza polowa odprawiana przez wikariusza Ks. Pawła Łebskiego z Ochotnicy Dolnej skupiła zebranych, którzy w ciszy kontemplowali słowo Boże. „W górach, bliżej Boga” mawiał Ojciec Święty Jan Paweł II, i nie da się ukryć, że są ta trafne słowa.

Po msz św. w namiocie Stowarzyszenia czekała na wszystkich regionalna kuchnia, gdzie spróbować można było moskoli, chleba ze smalcem i innych lokalnych smakołyków. Na polanie nie zabrakło także góralskiej nuty. Członkowie, a właściwie damska część zespołu „Syćko Gro” z Maniów zadbała o odpowiedni nastrój uwalniając góralską muzykę z serca przez przeponę hen w dal po gorczańskich lasach.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali chęć współpracy przy tej rodzinnej inicjatywie, w tym: Dyrekcji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Krościenko, Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Sekcja Operacyjna Krościenko i Sekcja Operacyjna Ochotnica, Straży OSP Ochotnica Dolna, a także wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą.

                                                                                  Do zobaczenia za rok…..

                                                                                         Aneta Markus

                                                                                         Prezes Zarządu

                                                                         Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 20199 °
10.0 °C24 Paź
9.2 °C25 Paź
8.2 °C26 Paź
8.1 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia