Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Uroczystości Inaugurujące Strażackie Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski - 10 września 2017 r.

Orkiestra dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach wraz za pocztem sztandarowym OSP Maniowy, oraz 28 orkiestrami i 20 chórami i zespołami (łącznie 1500 wykonawców) z całej Polski, wzięli udział w Uroczystościach inaugurujących obchody100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski w Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawa 10 września 2017”.

Za przyzwoleniem wójta gminy Czorsztyn, Tadeusza Wacha oraz prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP w Nowym Targu, druha Jana Kuczkowicza, orkiestra reprezentowała gminę Czorsztyn oraz wszystkie jednostki OSP powiatu nowotarskiego.

Uroczystość rozpoczęła się o godz 12.00, Mszą Świętą w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. bp. Wiesława Lechowicza, wykonaliśmy; Marsz Strażaków na wprowadzenie sztandarów i Subito Santo (utwór na cześć św. Jana Pawła II) w wykonaniu solistki i orkiestr. Podczas uroczystej Mszy Świętej.  wykonaliśmy 13 utworów,

Po uroczystej Mszy Świętej, na schodach Świątyni rozpoczął się koncert Orkiestr i Zespołów Wokalnych pod hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Zespołami artystycznymi i chórami dyrygował Pan Bolesław Kurek, natomiast układy taneczne przygotowała Pani Dorota Spandel.

W koncercie przed Świątynią wykonaliśmy 18 utworów i 2 marsze, w drodze do Wilanowa.

Więcej na stronie; http://www.zosprp.pl

Pogoda dopisała, na trasie przemarszu do Wilanowa usłyszeliśmy wiele braw i radosnych okrzyków „górale też są”.

Szczególne podziękowanie kieruję w stronę naszych orkiestrantów za zaangażowanie w próbach orkiestry oraz dobre przygotowanie i wykonanie utworów.

Na ręce wójta gminy, Tadeusza Wacha, składam serdeczne podziękowanie samorządowi gminy Czorsztyn  za sfinansowanie wyjazdu orkiestry do Warszawy.

Bóg zapłać wszystkim którzy umożliwili udział naszej orkiestry w tej pięknej i historycznej Uroczystości.

Taka Uroczystość zdarza się jeden raz na sto lat. 

Stanisław Wojtaszek – kapelmistrz orkiestry dętej.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 03 Gru 2021-6 °
-3.1 °C04 Gru
-1.0 °C05 Gru
-4.5 °C06 Gru
-5.7 °C07 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia