Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Uroczystości Inaugurujące Strażackie Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski - 10 września 2017 r.

Orkiestra dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach wraz za pocztem sztandarowym OSP Maniowy, oraz 28 orkiestrami i 20 chórami i zespołami (łącznie 1500 wykonawców) z całej Polski, wzięli udział w Uroczystościach inaugurujących obchody100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski w Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawa 10 września 2017”.

Za przyzwoleniem wójta gminy Czorsztyn, Tadeusza Wacha oraz prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP w Nowym Targu, druha Jana Kuczkowicza, orkiestra reprezentowała gminę Czorsztyn oraz wszystkie jednostki OSP powiatu nowotarskiego.

Uroczystość rozpoczęła się o godz 12.00, Mszą Świętą w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. bp. Wiesława Lechowicza, wykonaliśmy; Marsz Strażaków na wprowadzenie sztandarów i Subito Santo (utwór na cześć św. Jana Pawła II) w wykonaniu solistki i orkiestr. Podczas uroczystej Mszy Świętej.  wykonaliśmy 13 utworów,

Po uroczystej Mszy Świętej, na schodach Świątyni rozpoczął się koncert Orkiestr i Zespołów Wokalnych pod hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Zespołami artystycznymi i chórami dyrygował Pan Bolesław Kurek, natomiast układy taneczne przygotowała Pani Dorota Spandel.

W koncercie przed Świątynią wykonaliśmy 18 utworów i 2 marsze, w drodze do Wilanowa.

Więcej na stronie; http://www.zosprp.pl

Pogoda dopisała, na trasie przemarszu do Wilanowa usłyszeliśmy wiele braw i radosnych okrzyków „górale też są”.

Szczególne podziękowanie kieruję w stronę naszych orkiestrantów za zaangażowanie w próbach orkiestry oraz dobre przygotowanie i wykonanie utworów.

Na ręce wójta gminy, Tadeusza Wacha, składam serdeczne podziękowanie samorządowi gminy Czorsztyn  za sfinansowanie wyjazdu orkiestry do Warszawy.

Bóg zapłać wszystkim którzy umożliwili udział naszej orkiestry w tej pięknej i historycznej Uroczystości.

Taka Uroczystość zdarza się jeden raz na sto lat. 

Stanisław Wojtaszek – kapelmistrz orkiestry dętej.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 21 Lis 20196 °
5.5 °C22 Lis
4.3 °C23 Lis
4.8 °C24 Lis
4.9 °C25 Lis

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia