Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Uroczyste otwarcie Filii Bibliotecznej w Sromowcach Wyżnych

 W dniu 26.01.2017r odbyło się uroczyste otwarcie Filii Bibliotecznej w Sromowcach Wyżnych, w którym udział wzięła  Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Pani Anna Wiśniewska, przedstawiciele Władz Gminy Czorsztyn, Dyrekcja Placówek Oświatowych Gminy Czorsztyn, Bibliotekarze z powiatu nowotarskiego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach filia w Sromowcach Wyżnych jest instytucją kultury w miejscowości Sromowce Wyżne działająca od 1955  roku.

W ciągu 60 lat biblioteka zmieniała swoją siedzibę: z początku mieściła się w Izbie Regionalnej, księgozbiór liczył 600 vol., następnie została przeniesiona do remizy OSP w Sromowcach Wyżnych, gdzie książnica działała ponad 40 lat.

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach realizowała projekt:  „Skok w nowoczesność Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach poprzez przeniesienie filii w Sromowcach Wyżnych do nowego lokalu i jej wyposażenie” który miał na celu przeniesienie filii w Sromowcach Wyżnych z poddasza remizy OSP do przeznaczonych na bibliotekę pomieszczeń w nowym budynku i jej wyposażenie.

Inwestycje zrealizowano w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020".

Data zakończenia zadania : 30 listopad 2016r. 

Koszt całkowity zadania: 450 750,18zł

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 301 568,00 zł.

Nowy obiekt poświęcił ks. Mieczysław Szlaga, proboszcz parafii pw. św. Stanisława. Gratulacje, prezenty i kwiaty, przekazywali na ręce dyrektora GBP  w Kluszkowcach goście uczestniczący w uroczystości. Pani Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki przekazała List Gratulacyjny od Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzego Woźniakiewicza dla Wójta Gminy Czorsztyn i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach. List gratulacyjny przesłał także Dyrektor  Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków z „ Bajkowego Świata” .

Serdeczne podziękowania należą się Panu Wójtowi Tadeuszowi Wach i jego zastępcy Rafałowi Jandura za okazaną pomoc.

Dziękuję pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach za ich zaangażowanie i pracę którą wykonali.

Życzę, aby praca w nowych warunkach dawała wszystkim satysfakcję.

       Joanna Bator

Dyrektor GBP w Kluszkowcach

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 20 Sty 2022-4 °
-6.0 °C21 Sty
-7.0 °C22 Sty
-6.8 °C23 Sty
-14.5 °C24 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia