Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Szyjmy maseczki - Wójt Gminy Czorsztyn zachęca do solidarnej walki z pandemią koronawirusa

            W związku z nakazem zasłaniania ust oraz nosa, jaki wchodzi w życie z dniem 16 kwietnia 2020 r. Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn zachęca mieszkańców gminy do solidarnej walki z rozprzestrzeniającym się wirusem oraz podjęcia wspólnych działań, by każdy z nas posiadał własną maskę ochronną.

           Jak wiadomo, maski ochronne są trudno dostępne na rynku, a ich cena poszła w górę. Dlatego też jak mówi Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn w trosce o zdrowie druhów ze straży pożarnych, samorząd zakupił maseczki, rękawice oraz kombinezony ochronne.  Kombinezony oraz część masek trafiła już do każdej z jednostek OSP na terenie Gminy Czorsztyn. Pozostałą część zakupionego towaru zabezpieczono na potrzeby seniorów, którzy często samodzielnie nie są w stanie zakupić masek ochronnych.

          Wójt Gminy zachęca naszych mieszkańców, by do walki z pandemią stanąć wspólnie, dlatego też proponuje:  „Samorząd Gminy Czorsztyn zakupi materiał potrzebny do uszycia masek wielokrotnego użytku. Do dyspozycji oferujemy  remizy OSP, w których można podpiąć maszynę do szycia i rozpocząć produkcję masek. Zachęcam wszystkie osoby, które „zaprzyjaźnione są” :-) z igłą i nitką by szyły maseczki. Zostaną one bezpłatnie przekazane naszym mieszkańcom. Walkę z wirusem możemy wygrać tylko wspólnie” apeluje włodarz Gminy Czorsztyn.

         Akcję koordynuje Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, gdzie zgłaszać  się mogą wolontariusze posiadający maszynę do szycia i chęci, by w tych trudnych czasach solidarnie podjąć działania  mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz walkę z pandemią.

        Wszystkich chętnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: ckgczorsztyn@onet.pl bądź pod nr tel: 182750982

         Jednocześnie Wójt Gminy Czorsztyn składa serdeczne podziękowania wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które się już zaangażowały w akcje szycia maseczek w trosce o zdrowie lokalnej społeczności oraz bezpłatnie je przekazują.

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 01 Gru 20210 °
0.7 °C02 Gru
0.2 °C03 Gru
-7.8 °C04 Gru
-4.6 °C05 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia