Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Szkoła Podstawowa z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach będzie gotowa jeszcze w tym roku

 

 

 

Szkoła Podstawowa z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach będzie gotowa jeszcze w tym roku! Zgodnie z decyzją Ministra Finansów Samorząd Gminny otrzyma dofinansowanie w kwocie 2 100 000 zł na realizację zadania.

O tym, że budowa szkoły w Kluszkowcach to największa i najpoważniejsza inwestycja, jaka czeka samorządowców Gminy Czorsztyn wspominaliśmy już wcześniej.
W związku z powyższym realizację oraz oddanie budynku nowej szkoły do użytku planowano na kolejne lata. Tymczasem po usilnym szukaniu dodatkowych rozwiązań, rozmowach z parlamentarzystami z Podhala w tym m.in. z Poseł na Sejm Anną Paluch, a także spotkaniach m.in. z Wicewojewodą Piotrem Ćwik, który osobiście odwiedził placówkę, aby zobaczyć rzeczywisty stan, w jakim się znajduje, szkoła zostanie wybudowana „pod klucz” jeszcze w 2016 roku!

Zgodnie z decyzją Ministra Finansów, Wojewoda Małopolski zwiększył dla Gminy Czorsztyn plan dotacji celowej na 2016 rok. Środki w wysokości 2 100 000 zł pochodzące z rezerwy ogólnej przekazane zostaną Gminie z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa Szkoły Podstawowej z przedszkolem dwuoddziałowym w Kluszkowcach”. Pozostała kwota w wysokości 50 % zostanie pokryta z budżetu Gminy Czorsztyn.

W związku z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym oraz wyłonieniu wykonawcy na realizację II –go etapu budowy szkoły, całkowity koszt II-go etapu budowy wynosi 3 835 036 zł, tak więc realne dofinansowanie wyniesie 50 % wartości inwestycji, czyli ok. 1 917 518 zł.

Z informacji o przekazanej dotacji cieszą się zarówno władze Gminy Czorsztyn, jak również mieszkańcy miejscowości. Już niebawem dzieci oraz młodzież uczyć się będą w nowej, nowoczesnej szkole odpowiadającej obowiązującym standardom i normom.

Opr. Aneta Markus

 

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 07 Gru 2021-2 °
-6.9 °C08 Gru
-5.9 °C09 Gru
-2.4 °C10 Gru
-6.2 °C11 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia