Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Świąteczna sesja Rady Gminy Czorsztyn

29 grudnia 2016 r. w budynku nowej filii Biblioteki Publicznej w Sromowcach Wyżnych odbyła się świąteczna sesja Rady Gminy Czorsztyn będąca okazją do podsumowań kończącego się roku i wytyczenia planów na nadchodzący. Gospodarzami spotkania byli: Wójt Gminy Czorsztyn– Tadeusz Wach oraz Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn – Stanisław Chmiel.

W uroczystości wzięli również udział Zastępca Wójta Rafał Jandura, Skarbnik Małgorzata Grywalska, SekretarzJadwiga Fudala, Radni Rady Gminy Czorsztyn, sołtysi oraz Joanna Bator –Dyrektor Biblioteki, jako gospodyni uroczystości.

Na początku spotkania Dyrektor przygotowała dla zebranych świąteczną niespodziankę w postaci jasełek przedstawionych przez dzieci ze szkoły podstawowej
w Sromowcach Wyżnych, przygotowanych pod okiem Pani Jadwigi Kobylarczyk. Ich scenariusz był o tyle ciekawy i zaskakujący, że został przeniesiony w realia oraz przekazany gwarą tej uroczej pienińskiej wioski.

Następnie radni przeszli do właściwej części obrad. Po sprawozdaniu wójta z działalności międzysesyjnej oraz podsumowaniu przez Zastępcę Wójta inwestycji, jakie udało się zrealizować w minionym roku, radni przeszli do właściwej części sesji podejmując uchwały jak niżej:

 1. Podjęto uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 rok.

 

Rada podjęła Uchwałę nr XX/182/2016 – podjęta jednogłośnie.

 

 1. Przyjęcie Uchwały budżetowej Gminy Czorsztyn na 2017 rok.

Rada podjęła Uchwałę nr XX/183/2016podjęta jednogłośnie.

 

 1. Podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Czorsztyn na lata 2017 - 2020.

 

Rada podjęła Uchwałę nr XX/184/2016podjęta jednogłośnie.

 

 1. Podjęto uchwałę w sprawie zmiany Uchwały Nr XIX/176/2016 Rady Gminy Czorsztyn z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Starej Wsi Spiskiej, Republika Słowacka.

 

Rada podjęła Uchwałę nr XX/185/2016 – podjęta jednogłośnie.

 

 

Po podjęciu uchwał Tadeusz Wach Wójt Gminy podziękował  zebranym za współpracę oraz wspólne osiąganie sukcesów, którego największym obecnie wyrazem jest ukończenie budowy szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach. Wójt życzył wszystkim obecnym na sali dobrych decyzji w nadchodzącym 2017 roku. Podziękowania i życzenia noworoczne złożył także Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn  Stanisław Chmiel. Po życzeniach nadszedł czas na dzielenie opłatkiem
i składaniem życzeń indywidualnie.

Radni składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły
w zorganizowaniu świątecznej sesji wyjazdowej.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 01 Gru 20210 °
2.1 °C02 Gru
-1.6 °C03 Gru
-7.5 °C04 Gru
-4.9 °C05 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia