Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Strefa otwartej aktywności już niebawem w Hubie!

Huba to najmniejsze sołectwo Gminy Czorsztyn usytuowane wysoko na południowych stokach Gorców, co gwarantuje przepiękną panoramę na Tatry, pasmo Lubania i Pieniny a od zachodu Babią Górę i Turbacz. Turyści zachwycają się tutaj widokiem, jak również panującą dokoła ciszą i spokojem.

 Włodarze Gminy myślą jednak nie tylko o odwiedzających nas turystach, ale w pierwszej kolejności o własnych mieszkańcach. Dlatego tez już niebawem w sołectwie Huba powstanie plac rekreacyjny wyposażony w piaskownicę, urządzenia do gier edukacyjnych, czy zestawy sprawnościowe.

Plac, na którym najmłodsi budować mogą zamki z piasku, czy grać w szachy służyć będzie także dorosłym, którzy pilnując swoich pociech będą mogli poćwiczyć na stepperze czy  tzw. wiośle. Realizowana strefa aktywności zawierać będzie również strefę relaksu, w której pośród zieleni zamontowane zostaną ławki, na których przysiąść można z książką w dłoni, bądź zwyczajnie odpocząć. Na placu zamontowana zostanie także tablica regulaminowa z dodatkowym napisem w języku Braille'a, dzięki czemu dostęp do urządzeń będzie możliwy dla każdego. Całość zostanie ogrodzona. 

Wymiary planowej do wykonania strefy to:  długość 27,8 m szerokość: - od strony północnej (wejście) to 16 m, od strony południowej to 12 m. Wartość całkowita inwestycji to 162 012,00 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i  Rekreacji w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności stanowi 50 000,00 zł.  Termin zakończenia to 11.10.2019 r.

Projekt realizowany w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej
o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019”

 

                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sty 20200 °
-0.2 °C19 Sty
-2.4 °C20 Sty
-0.0 °C21 Sty
1.1 °C22 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia