Zdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimoweZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku we mgle. Czorsztyn 2019 r.

Strefa otwartej aktywności już niebawem w Hubie!

Huba to najmniejsze sołectwo Gminy Czorsztyn usytuowane wysoko na południowych stokach Gorców, co gwarantuje przepiękną panoramę na Tatry, pasmo Lubania i Pieniny a od zachodu Babią Górę i Turbacz. Turyści zachwycają się tutaj widokiem, jak również panującą dokoła ciszą i spokojem.

 Włodarze Gminy myślą jednak nie tylko o odwiedzających nas turystach, ale w pierwszej kolejności o własnych mieszkańcach. Dlatego tez już niebawem w sołectwie Huba powstanie plac rekreacyjny wyposażony w piaskownicę, urządzenia do gier edukacyjnych, czy zestawy sprawnościowe.

Plac, na którym najmłodsi budować mogą zamki z piasku, czy grać w szachy służyć będzie także dorosłym, którzy pilnując swoich pociech będą mogli poćwiczyć na stepperze czy  tzw. wiośle. Realizowana strefa aktywności zawierać będzie również strefę relaksu, w której pośród zieleni zamontowane zostaną ławki, na których przysiąść można z książką w dłoni, bądź zwyczajnie odpocząć. Na placu zamontowana zostanie także tablica regulaminowa z dodatkowym napisem w języku Braille'a, dzięki czemu dostęp do urządzeń będzie możliwy dla każdego. Całość zostanie ogrodzona. 

Wymiary planowej do wykonania strefy to:  długość 27,8 m szerokość: - od strony północnej (wejście) to 16 m, od strony południowej to 12 m. Wartość całkowita inwestycji to 162 012,00 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i  Rekreacji w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności stanowi 50 000,00 zł.  Termin zakończenia to 11.10.2019 r.

Projekt realizowany w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej
o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019”

 

                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 23 Paź 201910 °
10.0 °C24 Paź
9.1 °C25 Paź
7.8 °C26 Paź
8.7 °C27 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia