Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Spotkania dla dzieci pod hasłem „Uwaga na ciało”

Pod skrzydłami Stowarzyszenia Sprężyna urodził się nowy projekt. Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska lokalnie i pracy wolontariuszy pod koniec lipca w naszej gminie odbędzie się cykl spotkań dla dzieci pod hasłem „Uwaga na ciało”.

Spotkania te mają oderwać dzieci sprzed telewizorów i laptopów i dać im świetną okazję do nauki przez zabawę i ruch.

Oto informacja i zaproszenie do udziału od organizatorek:

Pragniemy, by dzieci „zaprzyjaźniły” się ze swoimi ciałami i zdały sobie sprawę z tego, jak ważne jest słuchanie swojego organizmu i dbanie o niego. Chcemy też, żeby poznały gry i zabawy, które kiedyś królowały na podwórkach, co mamy nadzieję zachęci je do spędzania czasu w aktywny sposób.

Projekt ma wzbudzić w dzieciach zaciekawienie anatomią – uczestnicy dowiedzą się, gdzie leżą najważniejsze układy i narządy oraz za co są odpowiedzialne. Chcemy również pokazać im, jak bardzo szkodliwe są niektóre używki oraz bezruch – wierzymy, że dzięki temu, będą świadomie o siebie dbać i unikać złych nawyków.

W projekcie przewidziałyśmy również warsztaty dla rodziców. Po zakończeniu zajęć dla dzieci zapraszamy na spotkanie na temat negatywnych skutków bezruchu i przyjmowania nieprawidłowych pozycji. Dowiedzą się Państwo, dlaczego spędzanie czasu na siedząco jest uważane za tak szkodliwe jak palenie papierosów oraz wypróbują Państwo szereg prostych ćwiczeń, które pomagają w dbaniu o zdrowie kręgosłupa i nie tylko.

Cykl 5 spotkań odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca, w terminie od 23 do 30.07 Dzieci zapraszamy na 3 spotkania z anatomii na wesoło (Uwaga na narządy, Uwaga na mięśnie i kości, Uwaga na oddech) oraz na zajęcia plastyczne z projektowania grafik o ludzkim ciele. Rodziców zapraszamy na warsztaty „Ergo rodzice” i wystawę prac uczestników. Każde ze spotkań trwa około 4h zegarowe.

Szczegółowy plan warsztatów otrzymają Państwo po zakończeniu rekrutacji. Jako że zajęcia stanowią ciągłość, prosimy, by zgłoszone dziecko uczestniczyło we wszystkich spotkaniach.

PIERWSZEŃSTWO UDZIAŁU MAJĄ DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE NA GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ.

Stowarzyszenie Sprężyna

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Gru 20192 °
1.4 °C15 Gru
2.0 °C16 Gru
5.2 °C17 Gru
4.6 °C18 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia