Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Spotkania dla dzieci pod hasłem „Uwaga na ciało”

Pod skrzydłami Stowarzyszenia Sprężyna urodził się nowy projekt. Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska lokalnie i pracy wolontariuszy pod koniec lipca w naszej gminie odbędzie się cykl spotkań dla dzieci pod hasłem „Uwaga na ciało”.

Spotkania te mają oderwać dzieci sprzed telewizorów i laptopów i dać im świetną okazję do nauki przez zabawę i ruch.

Oto informacja i zaproszenie do udziału od organizatorek:

Pragniemy, by dzieci „zaprzyjaźniły” się ze swoimi ciałami i zdały sobie sprawę z tego, jak ważne jest słuchanie swojego organizmu i dbanie o niego. Chcemy też, żeby poznały gry i zabawy, które kiedyś królowały na podwórkach, co mamy nadzieję zachęci je do spędzania czasu w aktywny sposób.

Projekt ma wzbudzić w dzieciach zaciekawienie anatomią – uczestnicy dowiedzą się, gdzie leżą najważniejsze układy i narządy oraz za co są odpowiedzialne. Chcemy również pokazać im, jak bardzo szkodliwe są niektóre używki oraz bezruch – wierzymy, że dzięki temu, będą świadomie o siebie dbać i unikać złych nawyków.

W projekcie przewidziałyśmy również warsztaty dla rodziców. Po zakończeniu zajęć dla dzieci zapraszamy na spotkanie na temat negatywnych skutków bezruchu i przyjmowania nieprawidłowych pozycji. Dowiedzą się Państwo, dlaczego spędzanie czasu na siedząco jest uważane za tak szkodliwe jak palenie papierosów oraz wypróbują Państwo szereg prostych ćwiczeń, które pomagają w dbaniu o zdrowie kręgosłupa i nie tylko.

Cykl 5 spotkań odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca, w terminie od 23 do 30.07 Dzieci zapraszamy na 3 spotkania z anatomii na wesoło (Uwaga na narządy, Uwaga na mięśnie i kości, Uwaga na oddech) oraz na zajęcia plastyczne z projektowania grafik o ludzkim ciele. Rodziców zapraszamy na warsztaty „Ergo rodzice” i wystawę prac uczestników. Każde ze spotkań trwa około 4h zegarowe.

Szczegółowy plan warsztatów otrzymają Państwo po zakończeniu rekrutacji. Jako że zajęcia stanowią ciągłość, prosimy, by zgłoszone dziecko uczestniczyło we wszystkich spotkaniach.

PIERWSZEŃSTWO UDZIAŁU MAJĄ DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE NA GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ.

Stowarzyszenie Sprężyna

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 26 Wrz 202014 °
6.6 °C27 Wrz
6.6 °C28 Wrz
8.7 °C29 Wrz
9.0 °C30 Wrz

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia