Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

Sportowo i regionalnie… tak bawili się uczestnicy tegorocznego „Wieczoru z folklorem” w Sromowcach Wyżnych.

Meczem piłki nożnej rozpoczęła się tegoroczna edycja „Wieczoru z folklorem” w Sromowcach Wyżnych. Było to dosyć nietypowe widowisko, gdyż naprzeciw drużyny LKS „Spływ” stanęło Kolegium sędziów z PPPN. To sportowe spotkanie, mimo kilku ostrzejszych starć, przebiegało w atmosferze zdrowej konkurencji a przede wszystkim zabawy.

Następnie na wszystkich uczestników czekały głównie muzyczne doznania, które organizatorzy imprezy tj. Wójt Gminy Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury, Rada Sołecka z sołtysem, Koło Gospodyń Wiejskich, Wspólnota Gruntowa, LKS „Spływ” oraz OSP Sromowce Wyżne przewidzieli w dalszym programie imprezy. Na scenie kolejno pojawiły się lokalne zespoły regionalne tj. „Sromowianie” oraz „Mali Maniowanie” a także wokalistki „NEM”. Swoją działalność artystyczną zaprezentowały także dzieci oraz młodzież ze Sromowiec Wyżnych, które do występu przygotowała Pani Anna Koczur.

Podczas tegorocznej edycji festynu nie zabrakło również doniosłych i wzruszających chwil. Pani Stanisława Krupa – lokalna działaczka, która z wielkim sercem i zaangażowaniem oddaje się działaniom na rzecz rozwoju swojej miejscowości otrzymała z rąk Tadeusza Wach Wójta Gminy Czorsztyn odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulacje dla odznaczonej wyraziła także Janina Plewa dyr. GCK oraz Franciszek Górecki sołtys wsi Sromowce Wyżne.

Na deskach miejscowego amfiteatru nie zabrakło też gaździn z Koła Gospodyń Wiejskich, które przejęły scenę aż pierze leciało! I to dosłownie, gdyż tym razem panie przedstawiły program pt. „Prucki” wspominając spotkania miejscowych kobiet , na których pruło się pierze ale i spędzało razem czas.

Także poza sceną turyści mieli okazję spróbować codziennych czynności związanych z życiem na wsi jak chociażby młócki zboża za pomocą tradycyjnego cepa.

Punktem finałowym tegorocznego programu był koncert zespołu „Beti Bobas”. Zespół, który od 2012 r. obecny jest na lokalnym muzycznym rynku, mieszanką stylów a także i temperamentów zagrzewał publiczność do tańca i wspólnego śpiewu. 

„Wieczór z folklorem” zakończył się tradycyjnie zabawą taneczną trwająca do późnych godzin nocnych.

                                                                                                          Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Lip 202021 °
13.1 °C16 Lip
14.0 °C17 Lip
19.9 °C18 Lip
19.0 °C19 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia