Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Sportowo i regionalnie… tak bawili się uczestnicy tegorocznego „Wieczoru z folklorem” w Sromowcach Wyżnych.

Meczem piłki nożnej rozpoczęła się tegoroczna edycja „Wieczoru z folklorem” w Sromowcach Wyżnych. Było to dosyć nietypowe widowisko, gdyż naprzeciw drużyny LKS „Spływ” stanęło Kolegium sędziów z PPPN. To sportowe spotkanie, mimo kilku ostrzejszych starć, przebiegało w atmosferze zdrowej konkurencji a przede wszystkim zabawy.

Następnie na wszystkich uczestników czekały głównie muzyczne doznania, które organizatorzy imprezy tj. Wójt Gminy Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury, Rada Sołecka z sołtysem, Koło Gospodyń Wiejskich, Wspólnota Gruntowa, LKS „Spływ” oraz OSP Sromowce Wyżne przewidzieli w dalszym programie imprezy. Na scenie kolejno pojawiły się lokalne zespoły regionalne tj. „Sromowianie” oraz „Mali Maniowanie” a także wokalistki „NEM”. Swoją działalność artystyczną zaprezentowały także dzieci oraz młodzież ze Sromowiec Wyżnych, które do występu przygotowała Pani Anna Koczur.

Podczas tegorocznej edycji festynu nie zabrakło również doniosłych i wzruszających chwil. Pani Stanisława Krupa – lokalna działaczka, która z wielkim sercem i zaangażowaniem oddaje się działaniom na rzecz rozwoju swojej miejscowości otrzymała z rąk Tadeusza Wach Wójta Gminy Czorsztyn odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulacje dla odznaczonej wyraziła także Janina Plewa dyr. GCK oraz Franciszek Górecki sołtys wsi Sromowce Wyżne.

Na deskach miejscowego amfiteatru nie zabrakło też gaździn z Koła Gospodyń Wiejskich, które przejęły scenę aż pierze leciało! I to dosłownie, gdyż tym razem panie przedstawiły program pt. „Prucki” wspominając spotkania miejscowych kobiet , na których pruło się pierze ale i spędzało razem czas.

Także poza sceną turyści mieli okazję spróbować codziennych czynności związanych z życiem na wsi jak chociażby młócki zboża za pomocą tradycyjnego cepa.

Punktem finałowym tegorocznego programu był koncert zespołu „Beti Bobas”. Zespół, który od 2012 r. obecny jest na lokalnym muzycznym rynku, mieszanką stylów a także i temperamentów zagrzewał publiczność do tańca i wspólnego śpiewu. 

„Wieczór z folklorem” zakończył się tradycyjnie zabawą taneczną trwająca do późnych godzin nocnych.

                                                                                                          Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Paź 201920 °
21.6 °C15 Paź
12.8 °C16 Paź
17.4 °C17 Paź
17.7 °C18 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia