Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Sezon turystyczny w Gminie Czorsztyn rozpoczęty!

28 maja 2016 r. tj. w minioną sobotę mieszkańcy Czorsztyna oficjalnie rozpoczęli sezon turystyczny w Gminie Czorsztyn. Na placu przy miejscowym amfiteatrze wystąpiły zespoły folklorystyczne ze Sromowiec Wyżnych, Sromowiec Niżnych, Kluszkowiec oraz Maniów. Dzieci oraz młodzież prezentująca taniec i śpiew góralski jak zwykle dała z siebie wszystko i z naturalną dla dzieci szczerością zaprezentowała miejscową tradycję i regionalizm. Prócz śpiewów można było także usłyszeć lokalną gawędę…tą przedstawiły kobiety z zespołu „Syćko gro” z Maniów. Dodatkowym regionalnym akcentem imprezy była degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna. która jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i przebywających w Czorsztynie turystów.

Dużą dawkę pozytywnej energii zapewnili uczestnikom imprezy członkowie zespołu Folk Power - grupa przyjaciół z Pienin zafascynowanych muzyką góralską, bałkańską, słowacką, cygańską i węgierską, którą wykonują w połączeniu ze współczesnym brzmieniem w bardziej nowoczesnych i milszych dla ucha aranżacjach niż w przypadku tradycyjnej muzyki ludowej. Po nich na placu rozległy się także jazzowe dźwięki w aranżacji zespołu Tryptyk, którego członkowie pochodzą z Tylmanowej.

Między występami na deskach amfiteatru nagrodzono mieszkankę Czorsztyna –Panią Annę Marek. Pani Ania wieloletni społecznik oraz członek organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji, dobra regionu i kultywowaniu tradycji i regionalizmu uhonorowana została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał jej odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Moment ten był niezwykle wzruszający, szczególnie dla obecnych na placu bliskich Pani Anny. Uczestnicy imprezy nagrodzili jej wieloletnią działalność gromkimi brawami.

Zabawa na placu trwała w najlepsze, kiedy aura postanowiła nieco przypomnieć o swoich corocznych kaprysach. Jednak i na tą okoliczność organizatorzy imprezy byli przygotowani i szybciutko przenieśli zabawę do remizy strażackiej. Tam w rytm, którego tempo nadawaj Dj, uczestnicy do późnych godzin nocnych inaugurowali rozpoczęcie sezonu.

Opracowanie: Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 18 Sty 20200 °
-0.3 °C19 Sty
-3.1 °C20 Sty
-1.6 °C21 Sty
-0.9 °C22 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia