Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Sezon turystyczny w Gminie Czorsztyn rozpoczęty!

28 maja 2016 r. tj. w minioną sobotę mieszkańcy Czorsztyna oficjalnie rozpoczęli sezon turystyczny w Gminie Czorsztyn. Na placu przy miejscowym amfiteatrze wystąpiły zespoły folklorystyczne ze Sromowiec Wyżnych, Sromowiec Niżnych, Kluszkowiec oraz Maniów. Dzieci oraz młodzież prezentująca taniec i śpiew góralski jak zwykle dała z siebie wszystko i z naturalną dla dzieci szczerością zaprezentowała miejscową tradycję i regionalizm. Prócz śpiewów można było także usłyszeć lokalną gawędę…tą przedstawiły kobiety z zespołu „Syćko gro” z Maniów. Dodatkowym regionalnym akcentem imprezy była degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna. która jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i przebywających w Czorsztynie turystów.

Dużą dawkę pozytywnej energii zapewnili uczestnikom imprezy członkowie zespołu Folk Power - grupa przyjaciół z Pienin zafascynowanych muzyką góralską, bałkańską, słowacką, cygańską i węgierską, którą wykonują w połączeniu ze współczesnym brzmieniem w bardziej nowoczesnych i milszych dla ucha aranżacjach niż w przypadku tradycyjnej muzyki ludowej. Po nich na placu rozległy się także jazzowe dźwięki w aranżacji zespołu Tryptyk, którego członkowie pochodzą z Tylmanowej.

Między występami na deskach amfiteatru nagrodzono mieszkankę Czorsztyna –Panią Annę Marek. Pani Ania wieloletni społecznik oraz członek organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji, dobra regionu i kultywowaniu tradycji i regionalizmu uhonorowana została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał jej odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Moment ten był niezwykle wzruszający, szczególnie dla obecnych na placu bliskich Pani Anny. Uczestnicy imprezy nagrodzili jej wieloletnią działalność gromkimi brawami.

Zabawa na placu trwała w najlepsze, kiedy aura postanowiła nieco przypomnieć o swoich corocznych kaprysach. Jednak i na tą okoliczność organizatorzy imprezy byli przygotowani i szybciutko przenieśli zabawę do remizy strażackiej. Tam w rytm, którego tempo nadawaj Dj, uczestnicy do późnych godzin nocnych inaugurowali rozpoczęcie sezonu.

Opracowanie: Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 29 Lis 20214 °
-3.2 °C30 Lis
0.7 °C01 Gru
1.0 °C02 Gru
-1.7 °C03 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia