Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Seniorzy Gminy Czorsztyn wkraczają w wirtualny świat!

Seniorzy Gminy Czorsztyn wkraczają  w wirtualny świat! Wszystko za sprawą projektu „Małopolski e-Senior” realizowanego przez Centrum Kultury Gminy Czorsztyn przy współpracy z Instytutem Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza.

 

Internet jest codziennym narzędziem pracy, komunikacji i rozrywki. Szturmem podbił serca młodych ludzi na całym świcie, którzy komunikują się ze sobą bez względu na miejsce zamieszkania, czy różnice kulturowe. Dzięki realizacji projektu „Małopolski e-Senior”
w wirtualny świat nowinek technicznych oraz portali społecznościowych wkroczyli także seniorzy z Gminy Czorsztyn.

W dniu 21 lutego 2019 r.wDomuDziennego Pobytu dlaseniorówwKluszkowcach odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji cyklu szkoleń wprowadzających w świat wirtualnej rzeczywistości. Dwie grupy (każda licząca po 8 osób) uczestniczyły w 15 godz. szkoleniu, których temat obejmował zagadnienia z aktywności obywatelskiej online, portali społecznościowych, czy obsługi poczty elektronicznej.

Początki bywały bardzo trudne. Seniorzy bardzo nieufnie spoglądali na tablety twierdząc, że są one tylko dla młodych ludzi. Z każdą godziną jednak przekonywali się, że również oni potrafią się odnaleźć w tym wirtualnym świecie. Finalnie doszli do wniosku, że jest to ich okno na świat; mogą przez Internet sprawdzić, kiedy przyjmuje lekarz, przeczytać ogłoszenia parafialne, czy komunikować się ze sobą nawzajem” podsumowuje dotychczasowe edycje Janina Kobylarczyk koordynator projektu w Gminie Czorsztyn.

Projekt realizowany jest w Gminie Czorsztyn od listopada 2018 r. W jego ramach przeszkolonych zostało już 33 seniorów. Każdy z nich prócz wiedzy praktycznej otrzymał m.in. tablet, rysik, pendrive oraz podręcznik. Kolejna ostatnia edycja programu odbędzie się
w Sromowcach Wyżnych i ruszy niebawem.

W chwili obecnej tworzone są listy rezerwowe, które zostaną przekazane do Instytutu, jako sygnał, że kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niewykluczone, że jeżeli znajdą się środki w przyszłości ruszy kolejna edycja e-Seniora.

Cykl szkoleń w całości finansowany jest przez Instytut Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza.

Relację z zakończenia warsztatów można obejrzec poniżej: 

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Seniorzy_w_wirtualnym_swiecie-20163-1.html

 

                                                                                                          Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Sty 2020-2 °
-2.3 °C29 Sty
-2.3 °C30 Sty
-1.3 °C31 Sty
3.7 °C01 Lut

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia