Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Seniorzy Gminy Czorsztyn wkraczają w wirtualny świat!

Seniorzy Gminy Czorsztyn wkraczają  w wirtualny świat! Wszystko za sprawą projektu „Małopolski e-Senior” realizowanego przez Centrum Kultury Gminy Czorsztyn przy współpracy z Instytutem Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza.

 

Internet jest codziennym narzędziem pracy, komunikacji i rozrywki. Szturmem podbił serca młodych ludzi na całym świcie, którzy komunikują się ze sobą bez względu na miejsce zamieszkania, czy różnice kulturowe. Dzięki realizacji projektu „Małopolski e-Senior”
w wirtualny świat nowinek technicznych oraz portali społecznościowych wkroczyli także seniorzy z Gminy Czorsztyn.

W dniu 21 lutego 2019 r.wDomuDziennego Pobytu dlaseniorówwKluszkowcach odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji cyklu szkoleń wprowadzających w świat wirtualnej rzeczywistości. Dwie grupy (każda licząca po 8 osób) uczestniczyły w 15 godz. szkoleniu, których temat obejmował zagadnienia z aktywności obywatelskiej online, portali społecznościowych, czy obsługi poczty elektronicznej.

Początki bywały bardzo trudne. Seniorzy bardzo nieufnie spoglądali na tablety twierdząc, że są one tylko dla młodych ludzi. Z każdą godziną jednak przekonywali się, że również oni potrafią się odnaleźć w tym wirtualnym świecie. Finalnie doszli do wniosku, że jest to ich okno na świat; mogą przez Internet sprawdzić, kiedy przyjmuje lekarz, przeczytać ogłoszenia parafialne, czy komunikować się ze sobą nawzajem” podsumowuje dotychczasowe edycje Janina Kobylarczyk koordynator projektu w Gminie Czorsztyn.

Projekt realizowany jest w Gminie Czorsztyn od listopada 2018 r. W jego ramach przeszkolonych zostało już 33 seniorów. Każdy z nich prócz wiedzy praktycznej otrzymał m.in. tablet, rysik, pendrive oraz podręcznik. Kolejna ostatnia edycja programu odbędzie się
w Sromowcach Wyżnych i ruszy niebawem.

W chwili obecnej tworzone są listy rezerwowe, które zostaną przekazane do Instytutu, jako sygnał, że kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niewykluczone, że jeżeli znajdą się środki w przyszłości ruszy kolejna edycja e-Seniora.

Cykl szkoleń w całości finansowany jest przez Instytut Myśli Innowacyjnej z Nowego Sącza.

Relację z zakończenia warsztatów można obejrzec poniżej: 

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Seniorzy_w_wirtualnym_swiecie-20163-1.html

 

                                                                                                          Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 20 Paź 201912 °
11.5 °C21 Paź
11.3 °C22 Paź
10.9 °C23 Paź
10.4 °C24 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia