Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy ogród kwiatowy w Gminie Czorsztyn. Laureatów konkursu nagrodzono podczas uroczystego rozstrzygnięcia w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych.

Zawsze znajdą się kwiaty dla tych, którzy chcą je zobaczyć”  mawiał niegdyś francuski malarz, Henry Matiss. Istotnie, tych w Gminie Czorsztyn nie brak, zwłaszcza latem kiedy dokoła łąki pełne bławatków i stokrotek. By dla oka jednak milej było, organizatorzy konkursu „Mój Ogród Kwiatowy” co roku zachęcają   mieszkańców Gminy Czorsztyn do urządzania kompozycji nie tylko kwiatowych, ale i zielnych we własnych ogrodach.

Podobnie jak w latach minionych Jury w składzie: Andrzej Mikołajewicz- Przewodniczący Komisji, Julia Wojtaszek, Artur Majerczak pracowało zarówno wiosną, jak również latem i jesienią. Komisja oceniała m.in. ilość występujących w ogrodzie gatunków roślin, w tym ziół, ogólną estetykę ogrodu oraz zagospodarowanie ogrodu na cele rekreacyjne (altany, place zabaw itd.) Pomysłowość oraz kreatywność podczas urządzania ogrodu także została doceniona przez oceniających, przed którymi notabene zadanie było niełatwe.

Jednakże po naradach laureaci konkursu zostali wybrani oraz nagrodzeni podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, jakie miało miejsce w miniona sobotę w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody, którymi były narzędzia ogrodowe oraz dekoracje świetlne do ogrodu.  Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn serdecznie podziękował zarówno uczestnikom , jak również Jury, które poświęciło swój czas na ocenę ogrodów.

Opr. Aneta Markus

Autor zdjęć: Stanisław Chmiel


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 03 Gru 2021-6 °
-3.1 °C04 Gru
-1.0 °C05 Gru
-4.5 °C06 Gru
-5.7 °C07 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia