Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie o zachodzie słońca Zdjęcie w slajderze - Jezioro Czorsztyńskie z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Gora Wdżar zimąZdjęcie w slajderze - Aktywna zima tylko w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Stok narciarski w Kluszkowcach wieczorną porą. Zdjęcie w slajderze - Gmina Czorsztyn zimą Zdjęcie w slajderze -

RODZINNE GRANIE W ŚMIECIOBRANIE V

Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej* już po raz piąty zaprasza na drużynowe zawody w sprzątaniu brzegu Jeziora Czorsztyńskiego pod tytułem: „Rodzinne Granie w Śmieciobranie”. W minionych latach zebraliśmy setki worków różnego rodzaju odpadów (w zeszłym roku prawie 700!), ale rekonesans po pierwszych roztopach pokazał, że nasza akcja wciąż jest potrzebna. Zapraszamy, więc w imieniu swoim oraz Gminy Czorsztyn i Gminy Łapsze Niżne do wspólnych wiosennych porządków i przygotowania brzegów jeziora do wakacyjnego leżakowania!

By wziąć udział w zawodach, trzeba zebrać zespół (cztero - bądź dwuosobowy, w zależności od konkurencji) i przyjechać 23.04 do punktu rejestracyjnego na przystań Yacht Klub Polska w Mizernej, albo do Frydmana (w miejscu, gdzie Białka wpływa do jeziora). A następnie zarejestrować się, odebrać worki oraz rękawice…potem pozostaje już ruszyć w teren!

Na tych, którzy w tym czasie zbiorą najwięcej śmieci, czekają bardzo atrakcyjne nagrody (m.in. książki, gry, obiad w Willi Akiko oraz karnety na Termy Bania, karnety na Ośrodek „Czorsztyn-Ski”). Sprzątać można albo z lądu, albo z kajaka! Kajakarze muszą się wcześniej zarejestrować pod nr tel: 692 237 406. Specjalne nagrody otrzymują też zespoły w skład których wchodzi rodzina wielopokoleniowa. Nadmienimy, że najmłodsza uczestniczka dotychczasowych zawodów miała 2 lata , a najstarsza 70 lat! Może w tym roku rekord ten zostanie pobity?! Nagrodą dla wszystkich jest też oczywiście czyste miejsce do leżakowania i piknikowania.

Po zakończeniu zawodów jak zawsze zbierzemy się wokół ogniska i przy smakowitym poczęstunku będziemy świętować zakończenie wspólnej pracy (tych, którzy pamiętają zeszłoroczne wege-przysmaki na pewno nie trzeba będzie specjalnie namawiać). W międzyczasie organizowane będą gry i zabawy dla najmłodszych oraz ciekawe warsztaty dla trochę starszych. W tym roku będzie z nami pani Akiko Miwa – rodowita Japonka, która mieszka w Harklowej. Nasz wyjątkowy gość opowie nam o efektywnych mikroorganizmach i możliwościach ich wykorzystania w każdym domu!

Mamy jeszcze jedną, ważną informację. W tym roku na placu naszej zbiórki rozbity zostanie ogromny namiot, który w przypadku kapryśnej aury ochroni nas przed deszczem. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy plan imprezy na plakatach. Do zobaczenia!

*Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej to grupa siedemnastu osób, które wspólnie działają na rzecz mieszkańców terenów leżących nad Jeziorem Czorsztyńskim. Inicjatywy oraz imprezy, które organizujemy mają charakter edukacyjny, ale służą również integracji i wspólnej zabawie. Więcej informacji o Sprężynie i jej działalności na stronie: www.sprezyna.org

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 14 Lip 20208 °
10.2 °C15 Lip
11.7 °C16 Lip
10.2 °C17 Lip
9.1 °C18 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia