Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Razem przez pół wieku….Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Czorsztyn.

Kochać, to tak łatwo powiedzieć - śpiewał w kultowym utworze Piotr Szczepanik. Jednak miłość to nie tylko słowa, to proza codziennego życia, którą pokonuje się we dwoje. Uczucie, które tętni własną energią, jednak o tę energię należy nieustanie dbać, budować ją świadomie i pielęgnować, aby przetrwała najbardziej zawiłe ścieżki życia.

            W dniu wczorajszym, 30 stycznia 2019 r. w Zajeździe Czorsztyńskim w Maniowach celebrowano uroczyście wieloletnie pożycie małżeńskie par, które od pół wieku tworzą życiowy duet.

            Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Maniowach koncelebrowaną przez - Proboszcza Parafii w Maniowach ks. Krzysztofa Piechowicza. Podczas mszy obecni byli również:  Rektor Mizernej: ks. Stanisław Marszałek, Proboszcz Parafii Sromowiec Niżnych ks. Marek Kądzielawa oraz Proboszcz Parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysław Szlaga.

            Następnie szanowni goście udali się do restauracji, gdzie łącznie 14 par celebrowało jubileusz Złotych oraz Diamentowych Godów. Wójt Gminy, Tadeusz Wach gratulował dostojnym Jubilatom wspólnie przeżytych lat oraz życzył zdrowia i dalszych rocznic w gronie bliskich osób. Podczas aktu dekoracji Wójt wręczył Jubilatom medale nadane przez Prezydenta RP Polskiej, imienne listy gratulacyjne wraz z koszem upominkowym od samorządu Gminy Czorsztyn. Ponadto Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Pan Stanisław Chmiel przekazał gościom legitymację za wieloletnie pożycie małżeńskie.

            Po oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast, po którym wszyscy zasiedli do stołów. Atrakcją okazał się piękny tort przygotowany specjalnie na tę okazję. O artystyczną oprawę uroczystości zadbał Zespół Mali Maniowianie pod kierownictwem Katarzyny Dobrzyńskiej. Spontaniczny występ dzieci i młodzieży przywołał wiele uśmiechów oraz wspomnień u naszych Jubilatów, którzy przywoływali w pamięci czas beztroskich młodzieńczych lat.

            Wszystkim Jubilatom  raz jeszcze gratulujemy tak pięknej rocznicy oraz życzymy, abyście w zdrowiu i szczęściu szli przez życie trzymając się za ręce.

Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych Jubilatów:

Jubileusz Złotych Godów

 

Janina i Józef Borzęccy

Krystyna i Stanisław Filas

Krystyna i Tadeusz Firek

Elżbieta i Józef Janczy

Józefa i Stanisław Kowalczyk

Zofia i Stefan Laskowscy

Elżbieta i Jan Pierwoła

Stefania i Stanisław Pierwoła

Janina i Jan Plewa
Anna i Marian Regiec

Anna i Jan Stanek

Maria i Alojzy Wolak

Anna i Franciszek Wotus

Maria i Władysław Wotus

Diamentowe Gody

Władysława i Stanisław Frączek

Elżbieta i Kazimierz Łapczyńscy

 

                                                                                                                                             Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Paź 201924 °
18.9 °C16 Paź
18.2 °C17 Paź
18.5 °C18 Paź
18.3 °C19 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia