Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Radość w Ochotniczej Jednostce Straży Pożarnej w Kluszkowcach!

Druhowie z Gminy Czorsztyn wzbogacili się o kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy. Tym razem sprzęt w postaci nowego pojazdu marki MAN TGM 13.290, 4x4 BL trafił do jednostki OSP Kluszkowce. Samochód używany będzie do udziału w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania zagrożeń.

„Wszyscy strażacy naszej jednostki czekali na ten samochód  z ogromną niecierpliwością, chwilami wątpiąc w pozytywne zakończenie starań. Na szczęście wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca i nasi druhowie będą mogli  jeszcze skuteczniej nieść pomoc innym” cieszy się Wojciech Bednarczyk Prezes OSP Kluszkowce.  „Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Na zakup samochodu przekazaliśmy z budżetu gminy  529 500,00 zł (w tym VAT)” dodaje z uśmiechem Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Radości z nowo nabytego samochodu nie kryją także pozostali druhowie jednostki, którzy przywitali samochód odpalając race świetlne oraz otwierając przysłowiowego szampana. Bez zbędnej zwłoki strażacy włączyli syrenę i ruszyli w pokazową przejażdżkę ulicami sołectwa dzieląc się radością z pozostałymi mieszkańcami Kluszkowiec.

Łączny koszt zakupu samochodu wyniósł 799 500,00  zł, na ogólną kwotę składały się dofinansowania z kilku źródeł: 80 000 zł stanowiła dotacja z Województwa Małopolskiego, 130 000 zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało kwotę 40 000 zł, 529 500,00 zł stanowiła kwota z budżetu Gminy Czorsztyn oraz 20 000 zł środki własne OSP Kluszkowce (w tym 10 000 dolarów, które przekazało strażakom Koło Związku Podhalan w Chicago – Odział Kluszkowce).

Film udostępniony został przez druhów OSP Kluszkowce.

Kliknij tutaj - FILM - https://drive.google.com/file/d/1cdF46viiNy8g-4dcYMCJeio_sS6ek-v9/view

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2019-3 °
-3.3 °C07 Gru
1.1 °C08 Gru
1.9 °C09 Gru
0.3 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia