Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Pysznie, zdrowo w Gminie Czorsztyn

Zdrowe, smaczne…uwielbiają je wszyscy. Jabłka, a dokładnie 20 ton tych owoców rozdano w dniu wczorajszym tj. 2 marca 2016 r. mieszkańcom Gminy Czorsztyn. Transport zawierający 1 000 skrzynek jabłek dla mieszkańców gminy zorganizowała Lokalna Grupa Działania przy współpracy z Urzędem Gminy Czorsztyn.

Tir wypakowany po brzegi owocami rozładowany został w każdym sołectwie Gminy Czorsztyn. Zanim tu trafił jabłka przeszły pozytywną kontrolę jakości handlowej świeżych owoców i warzyw. Po rozładowaniu transportu na mieszkańców czekali sołtysi wsi, którzy zgodnie z ustaleniami bezpłatnie wydawali skrzynkę jabłek (20 kg) na nr domu. Jabłka wydawane zostały wedle kolejności zgłoszeń do wyczerpania.

Jabłka bardzo szybko trafiły do mieszkańców Gminy Czorsztyn, którzy po skrzynki z owocami zjawiali się tuż po rozładunku. W każdej z miejscowości do list, na których należało złożyć podpis, aby otrzymać owoce utworzyły się kolejki. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych przedsięwzięcie zostanie powtórzone w najbliższych miesiącach.

W dniu 2 marca br. tir jabłek powędrował także do gminy Ochotnica Dolna. Kolejne dostawy jabłek zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny trafią do Gminy Krościenko n/D a także do Szczawnicy.

Zarząd LGD Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny serdecznie dziękuje za zaangażowanie oraz pomoc w rozładunku oraz dystrybucji zarówno włodarzom Gminy Czorsztyn, jak i sołectw gminnych.

Opr. Aneta Markus
Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 06 Gru 2019-3 °
2.6 °C07 Gru
0.3 °C08 Gru
2.5 °C09 Gru
-0.3 °C10 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia