Zdjęcie w slajderze - Masyw Trzech Koron Zdjęcie w slajderze - Kładka pieszo-rowerowa na Dunajcu. Sromowce Niżne. Zdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w Czorsztynie we mgle. Zdjęcie w slajderze - Jesienne wycieczki w Gminie CzorsztynZdjęcie w slajderze - Ścieżka roerowa wokół Jeziora CzorsztyńskiegoZdjęcie w slajderze - Zamek w Czorsztynie. Zdjęcie w slajderze - Kamienne piwniczki. Osada Turystyczna Czorsztyn w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Jesień pod Hubką. Zdjęcie w slajderze - Rejsy widokowe po Jeziorze Czorsztyńskim. Zdjęcie w slajderze - Widok z Góry Wdżar w Kluszkowcach. Zdjęcie w slajderze - Zachód słońca nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Zdjęcie w slajderze - Kluszkowce z lotu ptaka Zdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowo-piesza wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Przeżyłam z Tobą tyle lat... Złote i Diamentowe Gody w Gminie Czorsztyn

 Ciepły uśmiech, muśnięcie pomarszczonej dłoni po ukochanej twarzy, którą czas naznaczył linią bruzd, lecz wciąż te same oczy. Może spojrzenie jakby łagodniejsze, więcej w nich zrozumienia, które wynika z doświadczeń, jakie przyniosło życie.  Życie przez, które szli razem, ramię w ramię w chwilach radości i w chwilach smutku. Razem na dobre i na złe …

Także w dniu tego pięknego święta, jakim jest Jubileusz pożycia małżeńskiego Złote i Diamentowe Pary Jubilatów spoglądały na siebie z uśmiechem na twarzy podając sobie dłonie by odnowić przysięgę małżeńską. Jej słowa dzisiaj nabierają innego znaczenia, przywołują wiele wspomnień  i refleksji.   

Uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez Proboszcza Parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysława Szlagę, Proboszcza Parafii Maniowy Ks. Krzysztofa Piechowicza oraz  o. Roberta Strojnego z Parafii Kluszkowce rozpoczęto Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich, jakie obchodzono w dniu wczorajszym w Maniowach. Podczas uroczystości, która kontynuowana była w Zajeździe Czorsztyńskim święto obchodziło łącznie  27 par, w tym 8 par diamentowych.

„Najważniejsze że razem, że w zdrowiu” te słowa podczas uroczystości padały z ust Jubilatów najczęściej.  I właśnie tego bycia razem w jak najlepszym zdrowiu parom, które obchodziły Złote i Diamentowe Gody w Gminie Czorsztyn życzył Wójt Gminy Czorsztyn.  „Serdeczne gratulacje oraz życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia, zadowolenia z każdego nowego dnia oraz przeżycia  w szczęściu wielu pięknych rocznic” mówił podczas aktu dekoracji Tadeusz Wach. Włodarz Gminy w asyście Stanisława Chmiela Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn oraz Marii Regiec Kierownika USC wręczył Jubilatom listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki okolicznościowe.

Podczas uroczystości Jubilat Józef Łukaszczyk zaskoczył obecnych gości wyciągając akordeon, na którym odegrał słowa tradycyjnego Sto Lat. Do pieśni dołączyły dzieci i młodzież z Zespołu Mali Maniowanie, którzy ku radości obecnych wystąpili tańcząc i śpiewając przed obecną publiką.

Na sali słychać było gwar wspomnień, wzajemnie wymienianych szeptów oraz radości, która niewątpliwie w tym dniu towarzyszyła każdej z par. Tej…wszystkim razem, i każdemu z osobna życzmy również na nadchodzące lata.

Opr. Aneta Markus

Zdjęcia: Tomasz Liptak

Lista Jubilatów

Złote Gody

Albina i Stanisław Bader

Lucyna i Stanisław Bańkosz

Anna i Stanisław Dębskich

Janina i Stanisław Jabłońskich

Maria i Stanisław Janczak

Bronisława i Władysław Kalemba

Stanisława i Józef Krzystoń

Marię i Andrzej Kurpiel

Aniela i Józef Łukaszczyk

Władysława i Stanisław Maniowszczak

Anna i Stanisław Mrowca

Janina i Jerzy Proniewicz

Maria i Władysław Pierwoła

Stanisława i Władysław Siedlarczyk

Katarzyna i Stanisław Szewczyk

Henryka i Jerzy Szpałek

Stanisław i Kazimierz Ucher

Helena i Jan Wach

Czesława i Jan Waradzyn

 

Diamentowe Gody

Maria i Stanisław Grywalscy

Karolina i Edward Kubicz

Bronisława i Andrzej Kubicz

Maria i Franciszek Krzysik

Hanna i Jan Piłat

Anna i Wojciech Plewa

Joanna i Marian Regiec

Maria i Jan Sas

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 25 Sty 2020-1 °
-0.6 °C26 Sty
1.1 °C27 Sty
1.2 °C28 Sty
-0.3 °C29 Sty

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Jakość powietrza

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia