Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Przedszkolaki z wizytą w Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Maniowach

Jak działa śmieciarka, i jak wygląda od środka? Gdzie wędrują śmieci, kiedy je oddam? To zaledwie część pytań, jakie zadawali nasi najmłodsi mieszkańcy podczas wizyty w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Maniowach.

Przedszkolaki z Prywatnego Niepublicznego Przedszkola Wesołe Przedszkole w Maniowach odwiedziły PSZOK 22 kwietnia br. (miniony czwartek) tj. w Dzień Ziemi Większość dzieci po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda i do czego służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały, o tym jakie odpady można tu przywieźć i czego nie wolno wrzucać do kosza w domu. Oczywiście na słuchaniu się nie skończyło, bo przedszkolaki z wielkim zapałem musiały zajrzeć we wszystkie zakamarki Punktu. Wśród chłopaków największą popularnością cieszyły się naturalnie koparki.

Nie wiecie co zrobić ze starą lodówką, albo gdzie wyrzucić kartonik po mleku? Zapytajcie przedszkolaków, oni już wiedzą! Podczas wizyty pracownik ZGK Pani Edyta Moskała z uśmiechem odpowiadała na wszystkie pytania, zaspokajając dziecięcą ciekawość. Zresztą nadmienić należy, że Panie Beata Laskowska-Pelczarska oraz Katarzyna Pietrusiak doskonale przygotowały swoich podopiecznych, którzy ochoczo dzieli się swoją wiedzą na temat segregacji śmieci, czy recyklingu.

Wycieczka zakończyła się …wspólnym ważeniem! Po zważeniu każdego z 32 odwiedzających PSZOK dzieci ustaliliśmy wspólnie , że przeciętna waga przedszkolaka to 24, 5 kg. Potem pozostała już tylko zabawa na ścieżce edukacyjnej, gdzie dzieci utrwalały zdobytą wiedzę ekologiczną.

 

Op. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 08 Gru 2021-7 °
-3.8 °C09 Gru
-1.0 °C10 Gru
-4.7 °C11 Gru
-2.8 °C12 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia