Zdjęcie w slajderze - Zamek CzorsztyńskiZdjęcie w slajderze - Spływ DunajcemZdjęcie w slajderze - Tor saneczkowyZdjęcie w slajderze - Trasy roweroweZdjęcie w slajderze - Tatry wysokieZdjęcie w slajderze - Ruiny Zamku w CzorsztynieZdjęcie w slajderze - Góralska tradycjaZdjęcie w slajderze - Piesze wędrówkiZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Strefa aktywnaZdjęcie w slajderze - Spływy kajakoweZdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Przystań żeglarskaZdjęcie w slajderze - Atrakcje zimowe

Protokoły z konkursu I Przeglądu Folkloru Pienin Gorców i Podhala „ Nuta Dunajca”

Protokół posiedzenia komisji artystycznej oceniającej występy w kategorii młodzieżowej i dorosłej odbywające się w ramach konkursu

I Przegląd Folkloru Pienin Gorców i Podhala „ Nuta Dunajca”

Maniowy  2-3.08.2018 r.

Jury w składzie:

  1. Jadwiga Adamczyk
  2. Anna Trebunia-Wyrostek
  3. Robert Majerczak
  4. Michal Smetanka

oceniła 24 punkty programu we wszystkich konkursach i kategoriach regulaminowych,
w tym: 6 gawędziarzy 2 instrumentalistów  4 śpiewaków solistów,  8 grup śpiewaczych 4 Muzyki góralskie, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii młodzieżowej:

W konkursie muzyk góralskich:

  • I miejsce

„Spod Gorca”- Ochotnica Dolna

  • II miejsce:

„Mietlorze” z Ostrowska

  • III miejsce

„Mali Ochotni” z Ochotnicy Górnej

 

W konkursie instrumentalistów:

  • I miejsce

Weronika karkula – Harklowa

  • II miejsce

Błażej Pędzimąż – Ostrowsko

 

W konkursie grup śpiewaczych:

  • I miejsce

 Zespół „Spod Gorca” Ochotnica Dolna

  • II miejsce

Zespół „Jaferniocek „ z Ostrowska

  • III miejsce

„Grywałdzkie Nucicki” z Grywałdu

  • wyróżnienie

„Pienińskie Oktawki” z Krościenka

 

W konkursie śpiewu solowego:

  • I miejsce

Patrycja Gorlicka

  • II miejsce

Justyna Jandura

  • III miejsce

Kowalczyk Anna

Paulina Gier

 

W konkursie gawęd i recytacji:

  • I miejsce

Mateusz Kobylarczyk

  • II miejsce

Tomasz Chmielak

  • III miejsce

Karol Bukowski

  • wyróżnienie

Kinga Bukowaska

Andrzej Gorlicki

Wszyscy laureaci w tej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe.

 

W kategorii dorośli:

W konkursie muzyk góralskich:

  • Nagroda specjalna Wójta Gminy Czorsztyn

Muzyka „Lubań” z Kluszkowiec – voucher na 400 zł do sklepu muzycznego lub do sklepu „Góralski przystanek”

  • I miejsce

Muzyka Jaśka Kubika z Krościenka n/D - 400zł

Muzyka Biołopotocanie Krościenko i Sromowce Niżne – 400zł

 

W konkursie instrumentalistów:

  • Nagroda specjalna Wójta Gminy Czorsztyn

Jan Kubik za wszechstronną prezentacje folkloru górali pienińskich - voucher na 400 zł do sklepu muzycznego lub do sklepu „Góralski przystanek”

  • I miejsce

Andrzej Budz – 200zł

  • II miejsce

Wiesław Majerczak – 150zł

Grzegorz Zontek – 150zł

  • III miejsce

Katarzyna Dobrzyńska – 100 zł

Marian Jarosz – 100 zł

W konkursie grup śpiewaczych:

  • I miejsce

„Biołopotocanie” Krościenko i Sromowce Niżne  - 300zł

Zespół im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy – 300 zł

  • II miejsce

„Syćko gro” Maniowy – 250 zł.

  • III miejsce

Duet Beata Laskowska-Pelczarska i Anna Rusiń „Lubań” Kluszkowce – 200 zł

„Góralsko brać” Łopuszna – 200 zł

 

W konkursie śpiewu solowego:

  • I miejsce

Marek Piątek Sromowce Niżne – 150 zł

  • II miejsce

Barbara Kutyła Maniowy – 100 zł

W konkursie gawęd i recytacji:

  • I miejsce

Jadwiga Bielin Knurów – 200 zł.

  • II Miejsce

Małgorzata Szlachcic KGW Mizerna – 100zł

  • III miejsce

Marian Jarosz Krościenko n/D – 50 zł

  • wyróżnienie

za oryginalą prezentację  Piotr Marek Mizerna – 100zł
za twórczość poetycką Stanisław Jabłoński Kluszkowce – 100zł
za spontaniczność na scenie Józef Łukaszczyk - 100zł

Do udziału w Festiwalu Folkloru Polskiego 52. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano laureatów pierszych miejsc w kategorii instrumentalista, śpiewak ludowy, grupa śpiewacza i gawędziarze.

Komisja artystyczna gratuluje i dziękuje wszystkim uczestnikom i laureatom za przygotowanie swoich konkursowych prezentacji.

Szczególne podziekowania  i wyrazy uznania kierujemy w stronę Centrum Kultury Gminy Czorsztyn – pomysłodawcy i realizatora konkursu I Przegląd Folkloru Pienin Gorców i Podhala „ Nuta Dunajca” za podjęcie tak cennej inicjatywy mającej na celu konfrontacje artystyczna ludowych instrumentalistów, śpiewaków i gawędziarzy z terenu Gorców, Pienin i Podhala życzymy kolejnych udanych edycji.

Dziękujemy  Kołu Gospodyń Wiejskich z Maniów za przygotowanie poczęstunku. Oraz zespołowi „Mali Maniowianie” za pomoc w organizacji przebiegu konkursu.

Nagrody finansują:

  1. Małopolskie Centrum Kultury Sokół – 2000 zł
  2. Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach – dwie nagrody specjalne o wartości 400 zł każda voucher do wykorzystania w sklepie muzycznym lub w sklepie „Góralski przystanek”.
  3. Centrum Kultury Gminy Czorsztyn – 2000zł, oraz nagrody rzeczowe w kategoriach dzieciecej i młodzieżowej.

Sponsorzy:

  1. ZEW Niedzica
  2. Związek Podhalan Zarząd Główny
  3. Polskie Stowarzyszenie Flisaków na rzece Dunajec
  4. Zwiazek Podhalan oddział Maniowy
  5. Czorsztyn-ski Kluszkowce
  6. Firma Wolski Mizerna
  7. Anna Wojtaszek Rejsy gondolami po jeziorze czorsztyńskim
  8. Creative Krośnica – Wolski Stanisław
  9. Zajazd Czorsztyński Anna i Tomasz Dziurdzik
  10. Biuro Promocji Powiatu Nowotarskiego ufundowanie upominków i materiałów promocyjnych.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Maniowy, 03 czerwca 2018 r.


Protokół posiedzenia komisji artystycznej oceniającej występy w kategorii dziecięcej
odbywające się w ramach konkursu

I Przegląd Folkloru Pienin Gorców i Podhala „ Nuta Dunajca”

Maniowy  2-3.06.2018 r.

Jury w składzie:

  1. Czesława Królczyk
  2. Marian Dziedzina Wiwer
  3. Krzysztof Dobrzyński
  4. Michał Matys

oceniła 49 punktów programu we wszystkich konkursach i kategoriach regulaminowych,
w tym:  4 muzyk góralskich, 14 gawędziarzy, 9 instrumentalistów, 9 śpiewaków solistów,  11 grup śpiewaczych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W  konkursie instrumentalistów:

  • I miejsce

Jan Smreczek

  • Dwa równorzędne II miejsca:
  1. Waksmundzki Mateusz- Ostrowsko
  2. Moczarny Dawid- Ostrowsko
  • II Miejsce

Jarząbek Rafał- Maniowy

  • Pięć równorzędnych wyróżnień:

Jagieła Joanna- Ochotnica Dolna

Jagieła Kacper- Ochotnica Dolna

Knapczyk Ewa -Maniowy

Gier Karolina- Maniowy

Piszczek Dawid- Harklowa

W konkursie muzyk:

  • I miejsce

„Jaferniocek” z  Ostrowska

  • II miejsce:

„Mali Ochotni” z Ochotnicy Górnej

  • III miejsce

„Szlachtowianie”

  • Wyróżnienie:

„Mali Maniowianie”

 

W konkursie śpiewu solowego:

  • Dwa równorzędne I miejsca otrzymują:

Twaróg Maksymilian z Ostrowska

Gaberek Julia z Harklowej

  • Trzy równorzedne II miejsca otrzymują:

Bulanda Katarzyna z Ochotnicy Górnej

Jandura Dominika z Maniów

Pierwoła Piotr  Sromowce Wyżne

  • Dwa równorzędne III miejsca otrzymują:

Dobrzyński Filip Ochotnica Górna

Salamon Piotr Szlachtowa

  • Wyróżnienia otrzymują:

Glevaniak Martyna- Sromowce Niżne

Broźny Jakub- Sromowce Niżne

 

W konkursie grup śpiewaczych:

  • I miejsce otrzymują:

„Mali Horklowianie”  z Harklowej

  • Dwa równorzędne II miejsca otrzymują:

Zespół „Jaferniocek” z Ostrowska

„Pienińskie Oktawki”z Krościenka n/D

  1. Trzy równorzedne III miejsca otrzymują:

„Grywałdzkie Nuciki”z Grywałdu

„Mali Maniowianie” z Maniów gr.I

„Małe Pieniny” z Krościenka n/D

  • 6 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

„Lubań „ z Kluszkowiec

„Nasa Śleboda” z Knurowa

Duet Kalisz Anna i Jakub Broźny ze Sromowiec Niżnych

„Mali Maniowianie” z Maniów gr.II

Duet Klag Anna i Gałysa Wiktor „Szlachtowianie”

„Nucicki” z Ochotnicy Dolnej

 

W konkursie gawędziarzy i recytatorów ludowych:

  • Dwa równorzędne I miejsca otrzymują:

Moczarny Patryk z Ostrowska

Janczy Katarzyna -Sromowce Wyżne

  • II miejsce otrzymuje:

Kowalczyk Szymon z Mizernej

  • Dwa równorzędne III miejsce otrzymują:

Kobylarczyk Martyna- Sromowce Wyżne

Brzeżny Michał -Ochotnica Dolna

  • dziesięć równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Szlachcic Mikołaj Mizerna

Regiec Gabriela- Sromowce Niżne

Królczyk Kamila - Grywałd

Migdał Aleksandra -Sromowce Niżne

Markowicz Roksana- Sromowce Wyżne

Twaróg Kacper- Maniowy

Dębski Rafał - Sromowce Wyżne

Kowalczyk Kinga -Sromowce Wyżne

Pierwoła Piotr- Sromowce Wyżne

Kołek Ewelina -Krościenko

 

W konkursie mistrz i uczeń

  • Trzy równorzędne nagrody za przekaz pokoleniowy muzycznych tradycji regionu otrzymują:

Dobrzyńska Katarzyna – mistrz

Gier Paulina -uczeń

Salamon Paweł – mistrz

Salamon Wiktoria-uczeń

Wiesław Majerczak-mistrz

Adam Słowik – uczeń

Do udziału w Festiwalu Folkloru Polskiego 52.Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej typujemy laureatów pierwszych miejsc konkursu instrumentalistów, śpiewu solowego, grup śpiewaczych oraz konkursu gawędziarzy.

Uwagi końcowe: Prezentacje poszczególnych zespołów i uczestników były w większości zgodne z tradycja własnego regionu odznaczjąc się średnim poziomem wykonania. Jednym z głównych założeń konkursu jest kultywowanie tradycji zatem wykonywane utwory powinny być prezentowane gwarą jednak w kilku przypadkach wykonawcy śpiewali nie używając gwary własnego regionu(śpiewali w języku polskim literackim). Podkreślamy że dobór repertuaru zarówno w śpiewie jak i w gawędzie powinien być zgodny z wiekiem wykonawców. Cieszy fakt że w konkursie instrumentalistów oraz mistrz i uczeń oprócz gry na skrzypcach wykorzystywane również były instrumenty pasterskie tj. piscołki fujarki. Jury zwraca również uwage na ilość wykonywanych utworów przy konkursie śpiewu, zbyt duża ilość utworów powoduje zmeczenie głosu co w efekcie powoduje gorszą jakość ich wykonania.

Serdecznie dziękujemy organizatorom I Przegląd Folkloru Pienin Gorców i Podhala „ Nuta Dunajca”, szczególnie pracownikom Centrum Kultury Gminy Czorsztyn na czele z dyrektorem Arturem Majerczakiem, za ogrom pracy, troskę okazywana uczestnikom i wyjątkowo serdeczna atmosferę.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Maniowy, 03 czerwca 2018 r.


 

 


  • Przejdź do BIP
  • Przejdź do ePUAP
  • Przejdź do GISON
  • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

  • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
  • (18) 275 00 70,
    (18) 275 00 71,
    (18) 275 09 82,
    fax: (18) 275 09 87 wew.177
  • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 15 Lis 2018-3 °
-0.6 °C16 Lis
-9.0 °C17 Lis
-10.5 °C18 Lis
-3.7 °C19 Lis

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia